36. grūtniecības nedēļa

Bērna attīstība

Grūtniecības beigās bērns katru nedēļu pieņemas svarā par aptuveni 150 gramiem. Ja šī ir Jūsu pirmā grūtniecība, bērns jau var iekārtoties dzemdību norisei. Nesatraucieties, ja jūtat, ka bērniņš jau ir gatavs nākt pasaulē, tas ir pilnībā normāli. Tagad Jūsu bērns ir aptuveni 47 centimetrus garš un sver 2,72 kilogramus. Viņš aizņem tik daudz vietas!

Jūs un Jūsu ķermenis

Grūtniecības laikā ir iespējams nodarboties ar seksu, ja vien ārsts nav devis citādus norādījumus. Ir arī ļoti daudz vingrinājumu, kas ķermenim nāk par labu, taču fiziskās aktivitātes nedrīkst pārplēst augļa ūdens apvalku. Ja tas tomēr notiek, vairs nav barjeras, kas pasargā bērniņu pret infekcijām, tādēļ Jums jādodas uz slimnīcu.

Tādā gadījumā vairs neko nedrīkst ievietot makstī, ja vien tas nav nepieciešams medicīniskiem iemesliem. Ja Jums ir aizdomas par plīsumu, labāk izvairīties no fiziskas tuvības un apmeklēt ārstu. Taču, ja viss norit pēc plāna, kādēļ gan neizmantot izdevību un neļauties romantiskiem vakariem ar partneri? Padomājiet, cik gan grūti būs atrast brīdi divvientulībai pēc bērniņa piedzimšanas!

Vai zinājāt, ka ...

Spiediens vēdera lejasdaļā nozīmē to, ka bērns lēnām virzās uz leju un tuvojas lielā diena!

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com