35. grūtniecības nedēļa

Bērns pieņemsies svarā neticamā ātrumā! Noskaidrojiet, kādas pārmaiņas skars gan Jūs, gan bērnu.

Garastāvokļa maiņas

Ap šo laiku Jūs noteikti jutīsieties nogurusi un smagnēja. Tas nav pārsteigums! Jūsu dzemde, kura pirms bērniņa ieņemšanas atradās iegurnī, tagad sniedzas līdz pat ribām!

Var atgriezties jau iepriekš pieredzētās garastāvokļa svārstības, Jūs varat būt viegli aizkaitināma.

No Jūsu krūtīm var sākt sūkties pirmpiens (ūdeņains šķidrums). Šis uzturvielām bagātais piens būs pirmais piens pēc bērna piedzimšanas. Izmantojiet krūštura ieliktņus, lai tie uzsūktu pirmpienu.

Spilgti sapņi

Grūtniecības laikā Jūsu sapņi kļūst neparastāki. Spilgtie sapņi var atspoguļot allaž mainīgās domas un emocijas par grūtniecību. Emocijas var svārstīties no trauksmes līdz pat sajūsmai par pārmaiņām, kas ir skārušas Jūsu ķermeni un dzīvi. Mēģiniet izbaudīt savu sapņu pasauli, pierakstiet sapņus dienasgrāmatā.

Daži sapņi var būt vairāk biedējoši nekā aizraujoši. Varat redzēt spilgtus murgus par dzemdībām. Palīdzēs, ja pārspriedīsiet šādus sapņus ar partneri vai vecmāti. Viņi apstiprinās, ka tas nav nekas neparasts.

Bērna attīstība

Bērns sāk strauji pieņemties svarā. Katru nedēļu līdz pat dzemdībām viņš pieņemsies svarā par 220-340 gramiem. Dzemdē samazinās augļa ūdens daudzums, nu bērns aizņems gandrīz visu pieejamo vietu. 

Bērns var nekustēties tik aktīvi, taču kustības būs ievērojami spēcīgākas un tikpat biežas. Šajā laikā viņa zarnas sāks piepildīties ar zaļganu vielu, sauktu par mekoniju, kas ir atkritumvielas no aknām un gremošanas sistēmas. Šī viela var tikt izvadīta jau dzemdību laikā. Ja ne, tā noteikti būs atrodama vienās no pirmajām autiņbiksītēm, ko mainīsiet.

Veselīga ēdienkarte grūtniecības laikā var izveidot nevainojamus apstākļus bērniņa attīstībai šajā posmā, kā arī pozitīvi ietekmēt veselību turpmākajā dzīvē.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com