34. grūtniecības nedēļa

Bērna attīstība

Lielā diena tuvojas! Bērns ir aptuveni 45 centimetrus garš un sver 2 kilogramus un 170 gramus. Āda kļūs bieza, jo būs uzkrājies kārtīgs tauku slānis, kas bērnu gan aizsargās, gan arī apgādās viņu ar uzturvielām. Jūs nodrošināsiet bērnam antivielas, lai nostiprinātu viņa imūnsistēmu un palīdzētu atvairīt slimības, padarot atvasīti stiprāku, un sagatavotu dzīvei ārpus dzemdes.

Jūs un Jūsu ķermenis

Ap šo laiku patiesas problēmas var sagādāt miegs (pareizāk sakot, tā trūkums), Jums jāzina, kā tikt galā ar krampjiem, sāpēm locītavās, grēmām un arvien biežākiem tualetes apmeklējumiem.

Lai kaut nedaudz pagulētu, pamēģiniet iekārtoties uz kreisā sāna, tas var uzlabot asinsriti, gremošanu, kā arī aknu un nieru funkcijas. Izvairieties gulēt uz muguras, tas var novest pie sirdsklauvēm un pat elpas trūkuma. Lai iekārtotos ērtāk, salieciet ceļgalus un ielieciet starp tiem spilvenu, atvieglojot spiedienu uz muguras lejasdaļu, vēderu, gurniem un locītavām.

Nākamo divu mēnešu laikā došanās uz tualeti nakts vidū kļūs par ierastu lietu, tādēļ pirms gulētiešanas centieties dzert mazāk. Noskaidrojiet, ko nav ieteicams dzert dienas laikā! Pirms došanās pie miera vienmēr apmeklējiet labierīcības un pilnībā iztukšojiet urīnpūsli.

Vai zinājāt, ka ...

Šajā grūtniecības stadijā bērna acis ir zilā krāsā. Bērna acīm vairākas nedēļas jābūt gaismā, lai varavīksnene iegūtu savu krāsu (to sauc par pigmentāciju). Vēlāk bērna acis var būt gan zilā, gan arī kādā citā krāsā.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com