32. grūtniecības nedēļa

Vai jūtat ko savādu? Tās varētu būt Brekstona-Hiksa kontrakcijas

Trīsdesmit otrajā nedēļā bērns jau var būt apgriezies ar galvu uz leju, gatavojoties dzemdībām. Noskaidrojiet, ko sagaidīt, tuvojoties dzemdību datumam!

Nelielas sāpes un diskomforts

Ap šo laiku dzemdes muskuļi var reizi pa reizei saspringst. Daudzas sievietes, tuvojoties dzemdību laikam, jūt nelielas, taču traucējošas kontrakcijas, sauktas par Brekstona-Hiksa kontrakcijām, it īpaši, ja tās nav pirmās dzemdības. Kontrakcijas var just arī atūdeņošanās gadījumā, tādēļ visu dienu dzeriet pietiekami daudz ūdens.

Sēžas nerva iekaisuma atvieglošana

Grūtniecības pēdējās nedēļās problēmas bieži sagādā arī sēžas nerva iekaisums. Parasti tas rodas, ja bērns ir sagriezies pozā, kas nosprosto sēžas nervu. Varat sajust asas sāpes muguras lejasdaļā, augšstilbu aizmugurē un viscaur kāju aizmugurē līdz pat pēdām. Mēģiniet sēdēt uz grīdas ar sakrustotām kājām vai izmantojiet vingrošanas bumbu.

Ja sēdēšana sagādā sāpes, izmantojiet spilvenu, lai atbalstītu muguras lejasdaļu, vai vienkārši apgulieties. Varētu palīdzēt apgulšanās uz kreisā sāna. Šāda poza stimulē asinsriti, jo apakšējā dobā vēna, kas savieno ķermeņa apakšdaļu ar sirdi, atrodas mugurkaula labajā pusē. Ja gulēsiet uz kreisā sāna, bērns tik ļoti nenospiedīs šo vēnu. Varat mēģināt atvieglot muguras sāpes ar aukstu kompresi, savukārt spilvens zem vēdera varētu nedaudz atvieglot diskomfortu.

Šajā grūtniecības stadijā Jums, protams, nevajadzētu celt smagus priekšmetus vai valkāt augstpapēžu kurpes. Ja sēžas nerva iekaisums sagādā pārāk lielas sāpes, konsultējieties ar ārstu vai vecmāti. Viņi varētu ieteikt vērsties pie fizioterapeita.

Bērna attīstība

Bērns ir aptuveni 42 centimetrus garš un sver apmēram 1,6 kilogramus. Līdz šai nedēļai 3/4 bērnu jau ir pagriezušies ar galvu uz leju, šādi aizvadot grūtniecības pēdējās nedēļas. Ja Jūsu bērns joprojām atrodas tūpļa pozā, trešajā trimestrī tā parasti ir īslaicīga. Tikai 3-4% bērnu nāk pasaulē tūpļa pozā (ar pēdām vai dibenu pa priekšu).

Šajā grūtniecības stadijā bērna plaušas un gremošanas sistēma joprojām attīstās, savukārt citām orgānu sistēmām jau vajadzētu būt pilnībā attīstītām.

Nomodā bērns dara to pašu, ko darītu jaundzimušais, piemēram, satver savas pēdiņas un sūkā īkšķi. Bērna uzacis, mati un skropstas kļūst labi pamanāmas. Bērns prot savilkt seju dažādās grimasēs. Ap šo laiku Jums var rasties liela interese par to, kā bērns varētu izskatīties.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com