31. grūtniecības nedēļa

Trīsdesmit pirmajā nedēļā bērns strauji attīstās un sāk pieņemties svarā, tādēļ nogurums un neliels elpas trūkums šajā stadijā ir samērā pierasts. Uzziniet, kā parūpēties par sevi!

Pienācīgi atpūtieties

Jūsu bērns joprojām var atrasties samērā augstu, tādēļ daudzas sievietes šajā laikā jūt elpas trūkumu, jo dzemde var nedaudz nospiest diafragmu. Ja jūtat diskomfortu, konsultējieties ar ārstu!

Jūsu bērns var noslīdēt līdz iegurnim tikai ap trīsdesmit sesto nedēļu, taču dažām māmiņām tas notiek tikai dzemdībās. Līdz tam mēģiniet pēc iespējas vairāk atpūsties un nomierināties.

Anēmijas pazīmju atpazīšana

Lai gan šajā laikā var būt elpas trūkums, aizdusa var liecināt arī par anēmiju. Anēmiju izraisa dzelzs trūkums organismā. Grūtniecības laikā asinīs ir ievērojami vairāk šķidruma, kas atšķaida sarkanās asins šūnas, tas palielina anēmijas risku. Anēmiju var viegli novērst, papildinot ēdienkarti ar produktiem, kuros ir daudz dzelzs, un uztura bagātinātājiem.

Nemitīgs nogurums un spēku izsīkums arī var liecināt par anēmiju. Ja esat noraizējusies, konsultējieties ar savu ārstu vai veselības aprūpes speciālistu.

Bērna attīstība

Bērns tagad sver aptuveni 1,45 kilogramus un ir 41 centimetru garš. Šajā laikā no sejas sāk pazust smalkie matiņi, kas iepriekš klāja visu ķermeni, lai uzturētu to siltu. Uzkrātie tauki palīdzēs uzturēt bērniņu siltumā.

Attīstās arī bērna atmiņa. Kādā pētījumā noskaidrots, ka bērni, kuriem dzemdē tiek atskaņota noteikta melodija, spēj to atpazīt arī pēc nākšanas pasaulē.

Uzturvielas, ko bērns saņem grūtniecības laikā un pirmajos trīs dzīves gados, ietekmē bērna veselību turpmākajā dzīvē.

 

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com