30. grūtniecības nedēļa

Bērna attīstība

Jūsu bērns ir 40 centimetrus garš un sver aptuveni 1 kilogramu un 230 gramus, turklāt 80% miega pavada REM stāvoklī (ātras acu kustības miegā, kad cilvēks sapņo). Kā jau varat iedomāties, šajā laikā notiek aktīva smadzeņu attīstība. Strauji attīstās nervu šķiedras, ļaujot smadzeņu impulsiem ceļot arvien ātrāk, bet bērnam – apgūt visu jauno pēc nākšanas pasaulē.

Jūs un Jūsu ķermenis

Dzemde šajā laikā noteikti nospiež urīnpūsli, tādēļ var rasties neliels cistīts (var izpausties kā dedzinoša sajūta tualetes apmeklējuma laikā). No toksīniem dabiskā ceļā var atbrīvoties, dienā izdzerot glāzi dzērveņu sulas kopā ar krietnu daudzumu ūdens. Varat arī aprunāties ar ārstu, lai vajadzības gadījumā tiktu izrakstītas antibiotikas.

Vai zinājāt, ka ...

Trīsdesmitajā nedēļā bērns joprojām turpina ik pa laikam aktīvi kustēties, turklāt jau var ieņemt uz leju vērstu pozu vai arī atrasties tūpļa pozā. Trīsdesmit otrajā nedēļā tikai trīs no četriem bērniņiem ir ieņēmuši pareizo pozu, taču grūtniecības beigās tikai 3-4% bērniņu joprojām atrodas tūpļa pozā.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com