27. grūtniecības nedēļa

Bērna attīstība

Bērns ir 38 centimetrus garš un sver nedaudz vairāk kā 900 gramus, spēj palūkoties apkārt, kā arī atvērt un aizvērt plakstiņus.

Arī citas maņas jau ir gandrīz pilnībā attīstījušās, proti, bērniņš bez grūtībām spēj sagaršot, sataustīt un pat atpazīt Jūsu balsi. Bērnam kļūstot arvien lielākam, vairs nepietiek vietas, lai izpildītu salto, taču speršana nebeigsies. Ja meklējat ērtāku pozu, pievelciet kājas un rokas pie krūtīm, ieņemot klasisku embrija pozu.

Jūs un Jūsu ķermenis

Dažas topošās māmiņas var ciest no grūtniecības diabēta, kas izraisa augstu cukura līmeni asinīs. Tuvojoties divdesmit astotajai nedēļai, ārsts pārbaudīs glikozes līmeni Jūsu asinīs un pārmaiņas, kas ar to saistītas. Ja grūtniecības laikā attīstās diabēts, Jūs varat kontrolēt simptomus, apvienojot īpašu ēdienkarti un regulārus vingrojumus.

Vai zinājāt, ka ...

Grūtniecības laikā ieteicams ēst treknās zivis, piemēram, skumbrijas un sardīnes, lai šādi uzņemtu pareizu daudzumu Omega 3 taukskābju, kuras uzskata par īpaši svarīgām bērniņa smadzeņu attīstībā. Taču jāatceras, ka nevajadzētu ēst zivis biežāk kā divas reizes nedēļā, jo ūdeņos esošais piesārņojums var uzkrāties zivīs un lielākā daudzumā kaitēt veselībai. Uzziniet vairāk par uzturu grūtniecības laikā!

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com