26. grūtniecības nedēļa

Bērna attīstība

No šī brīža līdz trīsdesmit devītajai nedēļai notiks daudz pārmaiņu. Šobrīd Jūsu bērns jau ir 36 centimetrus garš un sver aptuveni 700 gramus, tādēļ Jums katru dienu vajadzētu just bērniņa kustības.

Ja bērns nāktu pasaulē priekšlaikus, mazās plaušas jau spētu elpot. Bērna sirds vidēji sitas 140 reizes minūtē.

Jūs un Jūsu ķermenis

Ja grūtniecības laikā turpināsiet nodarboties ar sportu, Jums būs vieglāk pielāgoties mainīgajai ķermeņa formai un pieaugošajam svaram. Ņemiet vērā, ka sportisks dzīvesveids atvieglos dzemdības un palīdzēs atgūt formu pēc bērniņa nākšanas pasaulē.

Netrenējieties līdz spēku izsīkumam, izvēlieties mierīgākas sportiskās aktivitātes. Vingrinājumiem nav jābūt nogurdinošiem, katru dienu ieteicamas aktivitātes, kas neatņem visus spēkus, piemēram, pastaigas. Par labu nāks arī peldēšana, jo ūdens liks justies vieglākai, turklāt daudzos peldbaseinos ir treniņu programmas grūtniecēm.

Nav ieteicami nogurdinoši vingrojumi, it īpaši karstā ūdenī. Pārrunājiet vingrojumus ar treneri vai konsultējieties ar ārstu. Neaizmirstiet dzert daudz šķidruma!

Vai zinājāt, ka ...

Žāvēti augļi ir lielisks vitamīnu un minerālvielu avots, savukārt saujiņa ķirbju un saulespuķu sēklu Jums sniegs nepieciešamo daudzumu cinka un olbaltumvielu.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com