25. grūtniecības nedēļa

Bērna attīstība

Bērns, kuru vairs nevar dēvēt par maziņu, aug arvien lielāks un trešajā grūtniecības ceturksnī ir aptuveni 34 centimetrus garš un sver aptuveni 670 gramus. Bērns var pat pazīt sava tēva balsi un ieklausīties Jūsu atskaņotajā nomierinošajā mūzikā. Viņa smadzenes sāk gatavoties apzinātu domu veidošanai. Tas nozīmē, ka bērns, joprojām būdams mātes miesās, spēj atcerēties.

Jūs un Jūsu ķermenis

Pieņemšanās svarā grūtniecības laikā ir nenovēršama, turklāt bērniņa attīstība un augšana ir tieši atkarīga no šī procesa. Nesatraucieties, ja Jūsu vēders neizskatās tik “stilīgi” kā slavenībām. Uzņemtos papildu kilogramus nosaka svars pirms grūtniecības, proti, ja Jums pirms bērna ieņemšanas jau ir bijis pāris lieku kilogramu, grūtniecības laikā vajadzētu ievērot veselīgu un vispusīgu ēdienkarti, mēģinot neuzkrāt liekus kilogramus bērniņa gaidībās.

Nav vienotas pieejas, kā uzraudzīt savu svaru grūtniecības laikā. Lielākoties šajos deviņos mēnešos iesaka pieņemties svarā par 5,5 kilogramiem (augstākais – 7 kilogramiem). Ja Jums ir liekie kilogrami jau pirms grūtniecības, mēģiniet palielināt svaru tikai par 3 līdz 5 kilogramiem. Atcerieties, ka grūtniecība nav piemērots laiks diētas ievērošanai! Turpmākajos mēnešos pēc bērniņa nākšanas pasaulē varēsiet atbrīvoties no liekajiem kilogramiem.

Vai zinājāt, ka ...

Ādas mitrināšanas līdzekļi var padarīt Jūsu ādu elastīgāku, palīdzot izvairīties no strijām. Daudzas topošās māmiņas iemasē ādā eļļas ar E vitamīnu, taču, kā jau ar visiem krēmiem un līdzekļiem, sākumā labāk pajautājiet ginekologam.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com