8. grūtniecības nedēļa

 

No 8. grūtniecības nedēļas līdz pat piedzimšanai Jūsu mazulis tiek uzskatīts par augli, un šajā laikā notiek strauja, nozīmīga attīstība.

Bērniņa attīstība

Jūsu bērniņš šajā laikā ir 1,6 centimetrus garš un arvien vairāk līdzinās cilvēkam. Patiesību sakot, viņu tagad sauc nevis par embriju, bet gan par augli. Kauli un iekšējie orgāni turpina attīstīties, veidojas pirksti.

Jūs un Jūsu ķermenis

Ja nejūtaties labi, nesatraucieties – tas ir pavisam normāli. Grūtniecības sākumposmā slikta pašsajūta ir divām trešdaļām sieviešu. Slikta dūša lielākoties nomoka no rītiem, taču var piemeklēt arī citos brīžos. Diemžēl turpmākās nedēļas grūtniecībā parasti ir visnepatīkamākās. Līdz ar četrpadsmito nedēļu vairumam topošo māmiņu simptomi izzūd, tādēļ līdz tam ieteicams pieradināt sevi pie sabalansētas grūtniecības ēdienkartes.

Dažām sievietēm labas pašsajūtas atgūšana var prasīt ilgāku laiku, taču simptomi var arī nomocīt pavisam neilgi. Lai gan slikta dūša un diskomforts nav nekas patīkams, šīs pazīmes vienmēr tiek saistītas ar labu un veselīgu grūtniecību. Varat izmēģināt kādu no šiem ieteikumiem:

  • iekams no rīta ceļaties no gultas, pamēģiniet notiesāt kādu krekeri vai cepumu;

  • ēdiet nelielas porcijas visas dienas garumā, pat ja jūtat nepatiku pret ēdienu. Tāpat svarīgi dzert daudz šķidruma. Ja negribas dzert, pamēģiniet sūkāt ledus gabaliņus vai sūkt augļu sulu ar salmiņu;

  • var izmēģināt arī elastīgas aproces nelabuma un jūras slimības novēršanai. Šādas aproces izmanto, lai izdarītu spiedienu uz īpašiem akupunktūras punktiem;

  • daudziem cilvēkiem palīdz ingvers. Varat izvēlēties starp pašu ingvera sakni, ingvera cepumiem, ingvera tēju vai rīvētu ingvera sakni karstā ūdenī.

Vai zinājāt, ka ...

Grūtniecības laikā ir liels risks saslimt ar kandidozi. Ja arī Jūs ciešat no šīs slimības, labāk neizmantojiet ziepes vai aromatizētas vannas putas, kā arī valkājiet kokvilnas apakšveļu un brīvu un ērtu apģērbu. Pirms lietojat medikamentus, aprunājieties ar ginekologu.

 

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com