7. grūtniecības nedēļa

Grūtniecības septītajā nedēļā imūnsistēma joprojām cenšas pielāgoties bērniņa augšanai. Izvēlieties pārtikas produktus īpaši uzmanīgi un pievērsiet pienācīgu vērību arī ēdiena gatavošanai. Pārbaudiet, vai nepastāv risks saslimt ar grūtniecības diabētu.

Kas norit Jūsu ķermenī?

Jūsu imūnsistēma grūtniecības sestajā nedēļā pielāgojas bērniņam, lai viņš varētu aizsargāties. Šis ir īstais laiks atbalstīt viņu, izvēloties veselīgu ēdienkarti un gatavojot produktus piesardzīgi.

Neēdiet pārtikas produktus, kuri nav svaigi, kā arī izvairieties no ēdieniem, kas var pakļaut Jūs riskam (piemēram, brī siers un citi mīkstie sieri, garneles un vēžveidīgie). Pārliecinieties, ka visi produkti pirms gatavošanas ir rūpīgi nomazgāti. Tas pats attiecināms uz roku higiēnu.

Bērniņa attīstība

Jūsu bērniņš šajā laikā ir sasniedzis jau 12 mm garumu. Attīstās gremošanas trakts un no plaušām tālāk veidojas elpceļi. Galvas izmērs pieaug nedaudz straujāk nekā citas ķermeņa daļas. Smadzeņu šūnas tiek iedalītas grupās, kurām nākotnē būs atšķirīgas funkcijas. Veidojas pamati ģenitālijām, muskuļiem, nerviem un asinīm. Atpazīstamu formu iegūst arī rokas un kājas. Bērniņam sāk veidoties arī acis, mute un deguns ar nāsīm. Veidojoties muskuļu šķiedrām, bērniņa locekļi sāk šķietami kustēties, taču pirmās kustības māmiņa vēl nevar sajust.

Kā veicināt bērniņa veselību

Uzturvielas, kuras bērniņš saņem grūtniecības laikā un pirmajos trīs dzīves gados, ievērojami ietekmē viņa veselību nākotnē.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com