6. grūtniecības nedēļa

Grūtniecības sestajā nedēļā no rītiem var būt slikta dūša. Uzziniet, kā atvieglot rīta nelabumu un kādi pārtikas produkti ir piemēroti, lai atbalstītu bērniņa imūnsistēmas izveidošanos un pienācīgu attīstību.

Kas norit Jūsu ķermenī?

Tā kā piektās nedēļas laikā ļoti strauji pieaug progesterona līmenis, šajā laikā varat pamanīt pirmās pazīmes, ka esat stāvoklī. Nelaba dūša visbiežāk ir tieši grūtniecības sākuma stadijā. Pamēģiniet ēst biežāk, taču mazākas porcijas. No rīta, pirms kāpiet laukā no gultas, pacienājiet sevi ar nelielu cepumu, lai nomierinātu kuņģa darbību.

Ieteikumi, kā novērst vai atvieglot rīta nelabumu grūtniecības laikā:

  • Izvairieties no taukainiem un asiem ēdieniem.

  • Dzeriet daudz šķidruma visas dienas laikā (vislabāk ūdeni).

  • Nelabas dūšas novēršanai palīdz piparmētru vai ingvera tēja. Varat arī iegādāties ingvera tabletes (aptiekās).

  • Bieži dodieties pastaigās svaigā gaisā.

Bērniņa attīstība grūtniecības sestajā nedēļā

Jūsu bērns šajā laikā jau ir divtik liels un sasniedz 8 mm garumu. Bērniņa sirds šobrīd ir S burta formā, sāk veidot kambarus un sisties aptuveni 100 līdz 130 reizes minūtē. Viņa šūnas šajā laikā ļoti jutīgi reaģē uz uzņemto pārtiku, tādēļ Jums jāievēro veselīga un sabalansēta ēdienkarte. Tam lieti noder zināšanas par uzturvielu ietekmi uz bērna nākotni, kas gādās, ka bērniņš visas dzīves laikā būs vesels, pateicoties pareizam uzturam grūtniecības laikā un dzīves pirmajos trīs gados.

Kā veicināt bērna veselību

Vai esat jau sākusi lietot folijskābi? Ja neesat, šis ir īstais laiks! Šī viela samazina bērniņa risku saslimt ar nervu caurulītes problēmām, piemēram, spina bifida (iedzimta muguras patoloģija). Vairumā grūtniecēm paredzēto multivitamīnu sastāvā ir ieteicamais folijskābes daudzums, proti, 400 mg. Ja izvēlētajos uztura bagātinātājos nav tik daudz folijskābes, aprunājieties ar ārstu, vai varat izmēģināt citus vitamīnus vai lietot folijskābi atsevišķi.

Grūtnieču ēdienkarte imunitātes nostiprināšanai

Grūtniecības laikā Jūsu imūnsistēma dabiski tiek nomākta, ķermenis šādi reaģē uz augošo augli. Tādēļ Jums jānostiprina savas aizsardzības spējas, izvēloties pārtikas produktus, kuru sastāvā ir daudz oligosaharīdu ar probiotiskām īpašībām, piemēram, banānus, ķiplokus, sīpolus, puravus un tomātus. Nostipriniet imunitāti un mēģiniet izvairīties no riska faktoriem, piemēram, saaukstēšanās grūtniecības laikā (it īpaši pirmajā trimestrī).

Grūtniecības laikā ēdienkartē noteikti jāiekļauj arī produkti, kuros ir daudz antioksidantu, kas palīdz aizsargāt veselās šūnas. Viens no zināmākajiem antioksidantiem ir C vitamīns, kas lielā daudzumā ir augļos un dārzeņos. Piemēram, tomāti ir lielisks likopēna – spēcīga antioksidanta – avots.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com