5. grūtniecības nedēļa

Pirmās grūtniecības pazīmes

Dzemdei pielāgojoties aizvien straujāk augošajam bērnam, Jūs varat sajust nelielus krampjus. Šajā stadijā citas grūtniecības pazīmes var būt pavisam nemanāmas, arī jutīgas krūtis, nelaba dūša un galvassāpes. Vai nejūtat nekādas pārmaiņas? Daudzas sievietes šajā grūtniecības stadijā vēl nejūt nekādas pazīmes.

Jums abiem nepieciešamās uzturvielas

Ikdienas uzturs tagad sniedz jums abiem nepieciešamās uzturvielas. Pat ja ēdienkarte šķiet visai veselīga, Jums tik un tā vajadzētu parūpēties, lai netrūkst svarīgu uzturvielu, lietojot pirmsdzemdību multivitamīnus. Šādi varēsiet būt droša, ka uzņemat nepieciešamo daudzumu folijskābes – īpaši svarīga vitamīna, kas nepieciešams bērna nervu caurulītes attīstībai, turklāt ap ceturto nedēļu šī caurulīte sāk daļēji noslēgties.

Bērna attīstība

Piektajā grūtniecības nedēļā bērns jau ir kļuvis par embriju. Šajā laikā strauji palielinās viņa smadzeņu izmērs, galviņa kļūst lielāka, un turpina attīstīties citi svarīgi orgāni. Bērna sirds jau sitas un liek asinīm ritēt mazajā ķermenī. Sāk attīstīties arī roku un kāju aizmetņi. Uzturvielas, kuras bērns saņem grūtniecības laikā un pirmajos trīs dzīves gados, ievērojami ietekmē to, kā šūnas tiek gatavotas nākotnei. Noskaidrojiet, kā varat izmantot zinātni jautājumā par uzturvielu ietekmi uz bērna nākotni!

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com