3. grūtniecības nedēļa

 

Grūtniecības trešajā nedēļā apaugļotā olšūna endometrijā jau sāk veidot pirmos divus šūnu slāņus. Auglis ir tikai aptuveni milimetru liels, taču šajā periodā ar veselīgu dzīvesveidu vari pozitīvi ietekmēt gaidāmā bērniņa veselību nākotnē.

Kas notiek tavā ķermenī?

Ja grūtniecības otrajā nedēļā piedzīvo ovulāciju un bērniņš tiek ieņemts, tad grūtniecības trešajā nedēļā pienācis laiks apaugļošanai. Šajā laikā savienojas spermatozoīds un olšūna, kā arī paaugstinās estrogēna un progesterona līmenis. Šie hormoni tiek izstrādāti olšūnās, un tiem ir īpaši liela nozīme embrija attīstībā. Paaugstināts estrogēna un progesterona līmenis iedarbojas uz dzemdes gļotādu, ļaujot grūtniecībai noritēt bez sarežģījumiem un apaugļotajai olšūnai veiksmīgi ieligzdoties un attīstīties.

Bērniņa attīstība grūtniecības trešajā nedēļā

Jūsu bērniņš (patiesību sakot, embrijs) šobrīd ir sasniedzis mikroskopiskas apaugļotas šūnas stadiju. Trīs līdz piecas dienas pēc apaugļošanas embrijs, kuru veido 12 - 15 blastomēri (proti, morula), nonāk dzemdē un sāk veidot trofoblastus, kuri aptver un baro embrija šūnas, no kurām tālāk attīstās bērniņš. Trofoblasti ļauj veidoties placentas daļai, kas ieskauj bērniņu visas grūtniecības laikā.

Kā veicināt bērna veselību

Jaunākie zinātniskie pētījumi liecina, ka līdz pat 80% bērna veselības ietekmē ārēji faktori dzīves agrīnajās stadijās. Tas attiecas arī uz vidi, kādā bērniņš dzīvo, un uzturu, kuru saņem no mammas grūtniecības laikā un pirmajos trīs dzīves gados. Līdz ar to topošā māmiņa var ievērojami un pozitīvi ietekmēt bērniņa attīstību, it īpaši ievērojot veselīgu un līdzsvarotu dzīvesveidu.

Topošā māmiņa joprojām var nezināt, ka gaida bērniņu, jo grūtniecības testi uzrāda pozitīvus rezultātus tikai no ceturtās nedēļas, kad organismā tiek izstrādāts palielināts daudzums hormonu. Kādas pārmaiņas vēl noritēs Jūsu ķermenī nākamās nedēļas laikā?

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com