2. grūtniecības nedēļa

 

Grūtniecības otrajā nedēļā pieredzēsiet ovulāciju, tādēļ, visticamāk, tieši šajā laikā iestāsies grūtniecība. Tāpat kā grūtniecības pirmās nedēļas laikā, arī otrajā nedēļā Jūs vēl varat nemaz nebūt stāvoklī, taču šajā laikā varat radīt nevainojamus apstākļus bērniņa ieņemšanai un līdz ar to pozitīvi ietekmēt bērniņa veselību nākotnē.

Nevainojamu apstākļu radīšana bērniņa ieņemšanai

Kā jau noskaidrojām, sagaidāmo dzemdību datumu aprēķina, sākot no pēdējo mēnešreižu pirmās dienas. Tas nozīmē, ka grūtniecības otrajā nedēļā notiek ovulācija, tātad arī bērniņa ieņemšana. Lai nodrošinātu nevainojamus apstākļus bērniņa ieņemšanai, grūtniecības plānošanas laikā vēlams ievērot veselīgu ēdienkarti un lietot uztura bagātinātājus, kuros ir nepieciešamie vitamīni. Vēlreiz jāuzsver, ka nekādā gadījumā nevajadzētu aizmirst par folijskābi, kurai ir īpaši svarīga nozīme nervu caurulītes un bērniņa nervu sistēmas attīstībā.

Ieņemšana un ģenētiskā informācija zigotā

Apaugļošanas laikā visi bērniņa raksturlielumi ir iekodēti nelielā šūnā, kuru sauc par zigotu. Šai šūnai ir 23 hromosomu pāri (46 hromosomas), turklāt pusi hromosomu vienmēr nodrošina viens no vecākiem. Hromosomās ir nepieciešamā informācija, lai tiktu radīts unikāls cilvēks, kurā atrodami abu vecāku nodotie raksturlielumi.

Palīdzi bērniņam jau pirms ieņemšanas, lietojot uzturvielas, kas ietekmēs viņa nākotni

Daudzi vecāki uzskata, ka viņu bērnu nākotni ietekmē tikai ģenētika. Taču jaunākie pētījumi liecina, ka līdz pat 80% bērniņa veselības ietekmē ārēji faktori agrīnā vecumā un vēl agrāk, arī mātes veselība neilgi pirms bērniņa ieņemšanas. Bērniņam pieejamās uzturvielas grūtniecības un pirmo trīs gadu laikā ietekmē to, kā bērnam nodotie gēni tiek sagatavoti visai dzīvei, proti, vai gēni gādās par labu veselību vai arī pakļaus slimību ietekmei.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com