11. grūtniecības nedēļa

Kas norit Jūsu ķermenī?

Pilnībā attīstās placenta, tā kļūst arvien stingrāka (atkarībā no tā, cik strauji bērniņš aug).

Bērniņa attīstība grūtniecības vienpadsmitajā nedēļā

Izmantojot medicīnas terminoloģiju, bērniņu šajā laikā sauc par augli. Šobrīd viņš ir aptuveni 44 – 60 milimetrus garš, taču jau pavisam drīz augs straujāk. Smadzenes, plaušas, aknas un nieres funkcionē, taču tik un tā vēl turpinās attīstīties un nobriest. Ķermeņa locekļiem jau piemīt refleksi, tādēļ bērns, piemēram, spēj atvērt un savilkt dūrītē plaukstiņu, kā arī zīst īkšķi. Bērns šajā laikā spēj zīst, norīt un žāvāties, ieelpot augļa ūdeni, kā arī izvadīt tajā urīnu. Pavisam drīz bērniņš sāks spārdīties un apzināti kustēties.

Kā veicināt bērniņa veselību

Grūtniecības laikā īpaši svarīgi ievērot veselīgu ēdienkarti un uzņemt visas nozīmīgākās uzturvielas. Topošās māmiņas rūpes par savu veselību veicina arī pareizu bērniņa attīstību. Šajā laikā lieti noder multivitamīnu uztura bagātinātāji, tos izmanto, lai palielinātu svarīgo uzturvielu krājumus ķermenī. Grūtniecības mēnešos nav ieteicams lietot parastos multivitamīnus, bet to vietā izvēlēties īpaši grūtniecības laikam paredzētus uztura bagātinātājus. Ārsts palīdzēs izdarīt pareizo izvēli. Īpaša uzmanība jāpievērš folijskābes uzņemšanai, jo pirmajā trimestrī tā ir ļoti svarīga sekmīgai bērniņa nervu sistēmas attīstībai.

Izvēlieties pareizās devas!

Dažas uzturvielas un preparāti grūtniecības laikā var izrādīties kaitīgi, ja tiek uzņemti pārmērīgās devās. Noteiktu vitamīnu (piemēram, A un D) pārmērīga lietošana var kaitēt embrijam. Pārmērīgs A vitamīna patēriņš var novest pie nepareizas embrija attīstības, it īpaši pirmajā trimestrī.

 

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com