1. grūtniecības nedēļa

Izanalizējot grūtniecības norisi nedēļu pēc nedēļas, Jūs apgūsiet, cik liela nozīme ir pienācīgam uzturam pirms bērniņa ieņemšanas, kā arī grūtniecības pirmajās nedēļās, lai gan saskaņā ar ekspertu viedokli šajā laikā Jūs vēl nemaz neesat stāvoklī.

Kā aprēķināt dzemdību datumu

Par grūtniecības pirmo nedēļu lielākoties uzskata pēdējo mēnešreižu nedēļu pirms bērniņa ieņemšanas. Šī šķietami neloģiskā pieeja tiek izmantota, lai noteiktu dzemdību datumu nedaudz agrāk, jo grūtniecības atskaiti parasti sāk līdz ar pēdējo mēnešreižu sākumu, pat ja bērniņš šajā laikā vēl nemaz nav ieņemts. Visticamāk, spermatozoīds apaugļo olšūnu oficiāli noteiktās grūtniecības otrās nedēļas beigās.

Parūpējieties par savu veselību pirms bērniņa ieņemšanas

Ja plānojat ģimenes pieaugumu, vēlams ievērot veselīgu ēdienkarti pat pirms bērniņa ieņemšanas. Veselīgs uzturs ne vien palīdzēs ieņemt bērniņu, bet arī nodrošinās pienācīgus apstākļus viņa šūnu attīstībai. Veselīgas ēdienkartes ievērošana pirms bērniņa ieņemšanas liecina par labām zināšanām un izpratni par uzturvielu ietekmi uz bērna nākotni.

Uzturvielu ietekme uz bērna nākotni

Jaunākie pētījumi liecina, ka vecāku ģenētiskais materiāls ietekmē tikai 20% gaidāmā bērniņa veselības nākotnē. Pārējos 80% bērna veselības ietekmē ārēji faktori, kas iedarbojas jau pašā dzīves sākumā, piemēram, māmiņas veselības stāvoklis bērniņa ieņemšanas laikā. Uzturvielas, ko bērns saņem grūtniecības laikā un pirmajos trīs dzīves gados, ietekmē to, kā gēni tiek sagatavoti turpmākajai dzīvei. Zināšanas par šiem jautājumiem sniedz izpratni par uzturvielu ietekmi uz bērna nākotni.

Vitamīni un folijskābe

Ja vēl nelietojat uztura bagātinātājus grūtniecēm, tagad ir īstais laiks. Izvēlieties tādus uztura bagātinātājus, kas satur folijskābi – īpaši svarīgu vielu, kura bērniņam vēlāk būs nepieciešama, lai pienācīgi attīstītos nervu caurulīte. Vēlams uzņemt 0,4 mg folijskābes katru dienu, bet pirmā trimestra laikā vēlams palielināt šo daudzumu līdz 0,8 mg dienā. Taču ir arī daudz citu vitamīnu, kas palīdzēs sagatavot labākos apstākļus sekmīgai bērniņa ieņemšanai.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com