22. grūtniecības nedēļa

Bērna attīstība

Bērns vairs nav nemaz tik mazs, jo šobrīd ir 27 līdz 28 centimetrus garš un sver aptuveni 450 gramus. Tā kā attīstās dzirde un spēja uztvert apkārt notiekošo, bērns arvien vairāk reaģē uz Jūsu balsi. Viņa seja un ķermenis jau līdzinās jaundzimušajam, lai gan āda joprojām ir caurspīdīga un tauku rezerves vēl nav izveidojušās.

Jūs un Jūsu ķermenis

Grūtniecības laikā āda aiztur ūdeni, tādēļ izskatās skaistāka, jauneklīgāka un pilnīgāka. Tā kā paātrinās arī asinsrites ātrums, āda izskatās pat nedaudz iesārta. Tieši tādēļ daudzas topošās māmiņas grūtniecības laikā “staro”. Jāņem gan vērā, ka grūtniecības laikā var veidoties arī pinnes, jo organismā cirkulē paaugstināts daudzums hormonu, kas mudina ādu izstrādāt vairāk sebuma. Pareizā daudzumā sebums ļauj ādai būt elastīgai, taču pārmērīga sekrēcija bloķē poras, padara ādu taukainu, to pārklāj melni punktiņi. Ja grūtniecības laikā Jums ir pumpas, regulāri tīriet ādu ar maigu ādas tīrīšanas līdzekli un izmantojiet beztauku mitrinātāju. Neberzējiet ādu un neizmantojiet kompreses, kā arī neuzklājiet piņņu ārstēšanas krēmus, ja vien Jūsu ārsts nav tos ieteicis. Dažu nedēļu laikā pēc dzemdībām Jūsu āda atgūs iepriekšējo stāvokli.

Grūtniecības laikā āda kļūst jutīga. Tas izskaidrojams ne tikai ar paaugstināto hormonu līmeni, bet arī to, ka āda kļūst saspringtāka un maigāka. Ja Jums ir sausa vai viegli sakairināma āda, izvairieties no ilgstošas atrašanās saulē un lietojiet pretiedeguma krēmu ar augstu aizsardzības filtru. Tajā pašā laikā neaizmirstiet, ka Jūsu ādai nepieciešama pienācīga mitrināšana ar mīkstinošām eļļas vannām. Izvēlieties apģērbu no dabiska auduma, piemēram, kokvilnas vai lina. Ja jūtat kairinājumu, mēģiniet saprast, kas to izraisa. Vai tas varētu būt veļas mazgājamais līdzeklis vai smaržas?

Vai zinājāt, ka ...

Tā kā papildu asins krājumiem, kurus Jūsu ķermenis izstrādā bērniņa augšanai, nepieciešams daudz ūdens, Jums var rasties sajūta, ka organisms ir atūdeņojies, pat ja Jūs apmeklējat labierīcības vairākas reizes dienā. Dzeriet labi daudz ūdens un nēsājiet līdzi ūdens pudeli, lai kur arī dotos!

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com