20. grūtniecības nedēļa

Bērna attīstība

Strauji attīstās bērna smadzeņu daļa, kas kontrolē maņas. Šajā laikā varat viegli sajust bērniņa sirdspukstus, turklāt viņa āda izdala biezu un baltu vielu (sava veida taukus), kas strādā kā hidrofoba barjera un pasargā ādu grūtniecības laikā. Šīs nedēļas beigās bērns var būt jau 22 centimetrus garš.

Jūs un Jūsu ķermenis

Pienācis laiks veikt ultrasonogrāfisko apskati, kurā varēsiet arī pirmo reizi kārtīgi aplūkot savu bērniņu. Tā var būt aizraujoša pieredze, kurā dalīties ar partneri vai draugu. Šajā apskatē iespējams noskaidrot, vai bērniņam ir kādas anatomiskas anomālijas. Apskates galvenais mērķis ir pārliecināties, ka viss norit saskaņā ar plānu un atbilst normai.

Ultrasonogrāfiskās apskates laikā tiks pārbaudīts placentas novietojums, kā arī noteikts, vai bērna ķermenī nav saskatāmas novirzes no normas un vai bērniņš attīstās saskaņā ar plānu. Apskate parasti norit 15 līdz 20 minūtes, tās laikā ārsts var norādīt ekrānā, piemēram, sirdspukstus vai ķermeņa daļas. Ar divdesmitās nedēļas iestāšanos ir jau iespējams noteikt bērniņa dzimumu.

Ja sagaidāma kāda problēma vai kaut kas nav labi saskatāms, Jums par to nekavējoties pastāstīs, kā arī vajadzēs ierasties uz atkārtotu apskati. Iespējams, būs vajadzīgas divas ultrasonogrāfiskās apskates, taču tas vēl nenozīmē, ka ir kāda nopietna problēma. Daudzās ārstniecības iestādēs topošajai māmiņai pasniedz gaidāmā bērniņa fotoattēlu, lai to varētu parādīt ģimenei un draugiem.

Vai zinājāt, ka ...

Otrajā un trešajā trimestrī krampji kājās nav nekas neparasts. Tos var izraisīt papildu svars, kurš šajās nedēļās Jums jānēsā, noslogojot kāju muskuļus. Taču šādus krampjus var izraisīt arī kalcija vai nātrija trūkums asinīs, atūdeņošanās, ilgstoša mazkustība vai arī satraukums, kuru jūtat par lielo vēderu. Ja esat satraukusies, Jums palīdzēs ārsts!

 

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com