19. grūtniecības nedēļa

 

Tuvojas divdesmitās nedēļas ultrasonogrāfiskā apskate. Ap šo laiku Jūs esat gatava, lai ar ultrasonogrāfa palīdzību noteiktu bērniņa attīstību. Uzziniet, kādēļ šajā laikā veselīgai ēdienkartei ir vislielākā nozīme un kādēļ uzturvielu kvalitāte ir svarīgāka par kvantitāti.

Gatavojieties ultrasonogrāfiskajai apskatei

Tuvojas divdesmitās nedēļas ultrasonogrāfiskā apskate, tās laikā ārsts sīki un smalki noskaidros, kā bērniņš attīstās. Dažos izmeklējumos viss redzams pilnīgi skaidri, taču, ja nesaprotat, uz kuru daļu raugāties, palūdziet ārsta palīdzību. Vairumā slimnīcu vai klīniku var palūgt izmeklējuma fotoattēlu.

Pareizi ēšanas paradumi bērniņa veselības vārdā

Vēderam kļūstot arvien lielākam, Jums var šķist, ka nu ir attaisnojums ēst par diviem. Taču pārsteidzošā kārtā līdz pat trešajam trimestrim nav nepieciešams palielināt uzņemto kaloriju skaitu. Šajā laikā ir īpaši svarīgi uzņemt vērtīgas kalorijas. Veselīga ēdienkarte panāks, ka bērniņš saņem svarīgās uzturvielas, kas nepieciešamas šajās straujas attīstības nedēļās, kā arī nostiprinās pamatus labai veselībai nākotnē. Ēdiet labi daudz augļu un dārzeņu, pilngraudu pārslu un maizes. Ja iekļausiet ēdienkartē tādus piena produktus kā zema tauku satura jogurts un siers, uzņemsiet ķermenim un bērniņa kaulu un zobu attīstībai nepieciešamo kalciju.

Deviņpadsmitā nedēļa: bērna attīstība

Jūsu bērns jau ir 19 centimetrus garš (par centimetru vairāk nekā pagājušajā nedēļā)! Garšas kārpiņas jau ir labi attīstījušās, tādēļ augļa ūdens saldā garša šajā agrīnajā vecumā ieprogrammē bērniņa kāri uz saldumiem vēlāk dzīvē. Bērna dzirde ir tik jutīga, ka spēj uztvert skaņas, kuras ir pārāk augstas vai zemas, lai tās dzirdētu pieaugušie. Grūtniecības un pirmo trīs dzīves gadu laikā uzņemtās uzturvielas ietekmē bērna veselību nākotnē.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com