18. grūtniecības nedēļa

 

Šajā laikā nereti var uznākt reiboņi. Jūsu sirdij jāstrādā īpaši smagi, tādēļ tā ik pa laikam samazina ātrumu. Var svārstīties arī cukura līmenis asinīs, jo aknām un aizkuņģa dziedzerim tiek izvirzītas īpašas prasības. Noskaidrojiet, kurus pārtikas produktus vēlams ēst, lai uzturētu stabilu cukura līmeni!

Ieklausieties ķermeņa signālos

Viegls reibonis šajā laikā nav nekas neparasts. Asiņu daudzums apritē ir ievērojami palielinājies, tādēļ sirds ir noslogota par 40-50% vairāk, lai ķermenī cirkulētu pietiekams daudzums asiņu un jūs abi būtu apgādāti ar uzturvielām. Tajā pašā laikā dzemde kļūst arvien lielāka un palielina spiedienu uz asinsvadiem, tas var likt Jums justies tā, it kā Jūs varētu noģībt. Reibonis liecina, ka Jums jāpalēnina ikdienas gaitas un jāpārliecinās, vai saņemat nepieciešamās uzturvielas. Ja nemitīgi jūtat reiboni, esat tuvu ģībšanai vai patiešām noģībstat, svarīgi nekavējoties vērsties pēc palīdzības pie veselības aprūpes speciālista.

Regulāra atpūta un veselīga ēdienkarte – vairākas nelielas porcijas visas dienas garumā – palīdzēs Jums uzturēt stabilu cukura līmeni. Esiet piesardzīga un apdomīga, kad ceļaties augšā no krēsla vai pārvietojaties. Papildu enerģijai izvēlieties saliktos ogļhidrātus, kas atrodami auzās, augļos un dārzeņos, kā arī izvairieties no produktiem, kas ļauj ātri un lielā daudzumā uzņemt cukuru.

Astoņpadsmitā nedēļa: bērna attīstība

Bērns šajā laikā ir aptuveni 18 centimetrus garš un attīstās visai strauji. Bērnam tagad ir pat pašam savs ikdienas ritms un gulēšanas paradumi.

Ja gaidāt puisīti, ģenitāliju aprises šajā laikā kļūst skaidrākas, tādēļ ultrasonogrāfijā tās ir vieglāk pamanīt. Roku un kāju pirkstiem veidojas unikāls pirkstu nospiedums, satvēriens kļūst arvien stingrāks.

Veselīga ēdienkarte grūtniecības laikā palīdzēs izveidot optimālus apstākļus bērna augšanai un pozitīvi ietekmēs viņa veselību tālākajā dzīvē.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com