17. grūtniecības nedēļa

Bērna attīstība

Jūsu bērns ir 17 centimetrus garš. Šajā laikā nieres jau strādā kā pieaugušajam, tādēļ dienas laikā viņš vairākas reizes pačurā. Bērna urīns pēc tam veido augļa ūdeni, un tikai neliela daļa izfiltrējas caur placentu un tiek pārstrādāta Jūsu ķermenī. Bērnam jau veidojas dzirde, tādēļ viņš var atbildēt uz pēkšņām ārējās pasaules skaņām.

Jūs un Jūsu ķermenis

Grūtniecības laikā var piemeklēt aizcietējumi. Tam var palīdzēt šķiedrvielām bagāta ēdienkarte. Lietojiet uzturā šķiedrvielām bagātus produktus un mēģiniet panašķoties ar augļiem un dārzeņiem! Šķiedrvielas grūtniecības laikā veicina arī glikozes vielmaiņu, samazinot diabēta risku. Klijas un auzas brokastīs nodrošina pienācīgu daudzumu šķiedrvielu. Vēlāk varat pamieloties ar pilngraudu pastu, pilngraudu maizi, dārzeņiem vai ceptiem kartupeļiem ar mizu. Atcerieties, lai izvairītos no aizcietējumiem, īpaši svarīgi ir pareizi ūdens dzeršanas paradumi. Vēlams izdzert aptuveni astoņas glāzes ūdens dienā.

Vai zinājāt, ka ...

Grūtniecības hormoni ne vien ietekmē garastāvokli, bet arī ķermeņa mīkstos audus, kuri šajā laikā kļūst vēl mīkstāki (īpaši tas attiecas uz smaganām). Mēģiniet zobus tīrīt īpaši piesardzīgi, varbūt pat izmantojiet mīkstāku zobu birsti (neaizmirstiet likt lietā arī zobu diegu). Ja smaganas bieži asiņo vai veidojas čūlas, konsultējieties ar zobārstu vai higiēnistu. Nekad neaizmirstiet iztīrīt zobus!

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com