16. grūtniecības nedēļa

Sešpadsmitajā grūtniecības nedēļā Jums var rasties kāre pēc dažādiem (pat neparastiem) ēdieniem. Mēģiniet to izprast un iekļaut šos ēdienus ēdienkartē. Sabalansēta ēdienkarte grūtniecības laikā var ievērojami ietekmēt bērna veselību grūtniecības laikā un vēlāk dzīvē.

Kas norit Jūsu ķermenī?

Daudzām sievietēm pēc grūtniecības piecpadsmitās nedēļas rodas vēlme izbaudīt konkrētas garšas. Nereti rodas kāre nobaudīt nogatavojušos persikus vai īpaši asus ēdienus. Ja runājam par veselīgiem ēdieniem, varat tos baudīt bez raizēm! Tikai pieraugiet, ka papildus kārotajiem produktiem iekļaujat ēdienkartē arī visas nepieciešamās uzturvielas bērna attīstībai.

Grūtnieces vēlmes

Kāri pēc dažādiem ēdieniem rada hormonālas izmaiņas organismā. Dažkārt tās var ietekmēt grūtniecības norisi, taču citkārt neatstāj nekādas pēdas. Garšas izmaiņas grūtniecības laikā nav nekas satraucošs. Jāsatraucas vienīgi tad, ja garšas pārmaiņas apdraud sabalansētu ēdienkarti.

Topošajām māmiņām nereti gribas nobaudīt šokolādi, saldējumu, saldumus un produktus, kuru sastāvā ir daudz sīpolu un rauga. Daudz retāk sievietes grūtniecības laikā sajūt tādas savdabīgas vēlmes kā izgaršot ogli, ģipsi, krītu u. tml. To var uzskatīt par brīdinājumu un iemeslu veikt pārbaudes (asins analīzes), lai izslēgtu iespējamību, ka topošajai māmiņai ir dzelzs nepietiekamība vai kāda infekcija. Par neparastām garšas izmaiņām labāk ziņot ārstam.

Vai redze Jums sagādā raizes?

Hormonālas pārmaiņas grūtniecības laikā var radīt sarežģījumus ar redzi, proti, lielākoties acis kļūst sausas un niez. Ja lietojat kontaktlēcas, šīs problēmas var būt īpaši aktuālas. Šajā laikā kontaktlēcas labāk aizstāt ar brillēm. Pārrunājiet savas problēmas ar ārstu, kurš izrakstīs piemērotus acu pilienus.

Bērna attīstība grūtniecības sešpadsmitajā nedēļā

Jūsu bērns šajā laikā ir aptuveni 12 centimetrus garš un gatavojas gan strauji augt garumā, gan pieņemties svarā. Vien dažu nedēļu laikā bērna svars divkāršosies un viņš paaugsies vēl par dažiem centimetriem. Bērns spēj pagriezt galvu, peldēt un veikt dažādas darbības ar muskuļiem. Galviņa jau stāv uz augšu, turklāt sejas muskuļi ļauj bērnam rādīt dažādas izteiksmes, piemēram, saviebušos un sadrūmušu sejas izteiksmi. Sirds liek cirkulēt 25 litriem asiņu dienā, turklāt šis daudzums vēl palielināsies.

Kā varat palīdzēt bērna veselībai

Uzturvielas, kuras bērns saņem grūtniecības laikā un dzīves pirmajos trīs gados, ievērojami ietekmē bērna veselību nākotnē.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com