15. grūtniecības nedēļa

Bērna attīstība

Jūsu bērns jau ir 12 cm garš. Šajā nedēļā sāk nostiprināties kauli, savukārt uz ādas izveidojas mīksti matiņi, saukti par lanugo (tie joprojām ir ļoti plāni un caurspīdīgi). Tagad bērnam ir garšas kārpiņas, turklāt viņš sāk rādīt dažādas sejas izteiksmes, jo straujāk attīstās sejas muskuļi un veidojas uzacis, proti, iezīmes, kas ļauj bērniņam izskatīties pēc jaundzimušā. Jūsu bērns šajā laikā pilnībā elpo augļa ūdeni, tas palīdz attīstīties plaušām.

Kājas izaug garākas par rokām, sagatavojoties veikt spērienus, kurus jutīsiet tālākajā grūtniecībā. Šajā laikā bērns jau spēj kustināt visas locītavas.

Jūs un Jūsu ķermenis

Šajā nedēļā Jums var veidoties pārāk daudz siekalu, turklāt varat arī just aizliktu degunu. Šajā laikā notiek hormonālas pārmaiņas, ir viegli saaukstēties, jo imūnsistēmai ne vien jātiek galā ar Jums pašu, bet arī jāaizsargā bērns. Esiet piesardzīga, grūtniecības laikā lietojot medikamentus, un konsultējieties ar ārstu!

Vai zinājāt, ka ...

Daudzas topošās māmiņas domā, ka viņām pasliktinās atmiņa un viņas vairs nespēj koncentrēties kā agrāk. Dažos pētījumos norādīts, ka tas varētu būt saistīts ar atšķirīgu smadzeņu lielumu, taču varētu būt arī tā, ka Jums ir pārāk daudz domu un rūpju par nākotni, tāpēc daba lūdz Jūs nedaudz piebremzēt.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com