14. grūtniecības nedēļa

Bērna attīstība

Jūsu bērns jau ir aptuveni 9 centimetrus garš un sāk veikt zināmas elpošanas kustības. Sāk darboties arī bērniņa sirds.

Jūs un Jūsu ķermenis

Otrā trimestra laikā Jums būs daudz vairāk enerģijas un vairs nejutīsieties tik letarģiska kā pirmo trīspadsmit nedēļu laikā. Šajā nedēļā ieteicams nodoties fiziskām aktivitātēm, lai lieti izmantotu enerģiju, taču esiet uzmanīga, izmēģinot jaunus vingrinājumus. Šis laiks nudien nav piemērots kāpšanai klintīs!

Noskaidrojiet, kādi vingrinājumi ir piemēroti grūtniecības laikā, lai saprastu, ko šajās nedēļās varat darīt droši. Ja vēlaties sākt kādu jaunu treniņu programmu, jebkurā gadījumā konsultējieties ar savu ginekologu!

Labās ziņas ir, ka aktīvi vingrošanas paradumi apvienojumā ar veselīgu ēdienkarti grūtniecības laikā lielākoties tiek turpināti arī pēc dzemdībām, tādēļ tas ļauj vieglāk atgūt iepriekšējo formu.

Vai zinājāt, ka ...

Grūtniecības joga ir lielisks treniņš topošajām māmiņām. Tā palīdz ne vien nomierināties, bet arī apgūt dažādas elpošanas tehnikas, kas lieti noderēs lielajā dienā. Joga palīdzēs Jums kļūt lokanākai un stiprākai, lai ķermenis spētu tikt galā ar dzemdībām. Ja vēlaties izmēģināt, izvēlieties jogas nodarbības, kas īpaši izstrādātas grūtniecēm, jo dažas klasiskās jogas pozas nav piemērotas topošajām māmiņām.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com