Zīdaiņa imunitātes attīstība

Imūnsistēmas attīstība agrīnajā dzīves posmā būtiski ietekmē mazuļa veselību turpmākās dzīves laikā. Jaundzimušā imūnsistēma vēl nav pilnībā nobriedusi. Tai ir jāiemācās tikt galā ar slimību izraisītājiem. Pirmajās 1000 dienās tādi aspekti, kā, piemēram, zīdīšana, var veicināt spēcīgas imūnās aizsardzības veidošanos. Iesākumā māmiņas vēders kļūst par mazuļa aizsardzības telpu — grūtniecības laikā Jūsu mazulis caur placentu saņem antivielas. Mazinoties aizsargspējām, pasliktinās mazuļa imūnsistēma. Tai jāsāk patstāvīgi ražot antivielas un radīt atbilstošu aizsardzību pret infekcijām.

Zarnu trakta veselība ietekmē imūnsistēmu

Zarnu traktā mītošās labās baktērijas stiprina imūnsistēmu. Šīs baktērijas sāk veidoties dzemdību laikā un īsi pēc dzemdībām. Dabisko dzemdību laikā mazulis no mātes dzemdību ceļiem saņem dabisko mikrofloru, iegūstot pirmo atbalstu savai imūnsistēmai. Sabalansēts uzturs labvēlīgi ietekmē zarnu mikrofloru un imūnsistēmas attīstību.

Māmiņas krūts pienā ir prebiotiķi, kas ir nesagremojami ogļhidrāti. Tie veicina veselīgu zarnu mikrofloru un stiprina mazuļa aizsargspējas. Prebiotiķi nodrošina barības vielas labajām zarnu trakta baktērijām, tādējādi novēršot nevēlamo mikroorganismu klātbūtni.

Aizlikts deguns — treniņš mazuļa imūnsistēmai

Mazuļi, kuriem ir vecāki brāļi vai māsas, ir pakļauti augstākam saslimšanu riskam. Tomēr, mazulim augot, viņa aizsargspējas kļūst spēcīgākas un nostiprinās aizsardzība pret gripas infekcijām. Tomēr Jūs varat stiprināt sava mazuļa imūnsistēmu, ievērojot turpmāk minētos padomus:

  • regulāras fiziskas aktivitātes, ieteicams svaigā gaisā — arī ziemā un sliktos laikapstākļos;
  • miegs un pietiekama atpūta, izvairīšanās no stresa un trokšņiem;
  • izvairieties no pārmērīgas higiēnas ievērošanas — dabiska saskarsme ar apkārtējā vidē esošajiem mikrobiem spēcina imūnsistēmu;
  • vakcinācija — mazuļa pirmajā dzīves gadā rekomendētās vakcīnas.

Imūnsistēmas attīstība

Vai zinājāt, ka imūnā reakcija veidojas pirmajos 3 dzīves gados? Šajā periodā Jūs varat veicināt spēcīgas imūnsistēmas attīstību, ievērojot pareizu uzturu. Līdzsvarota imūnsistēma samazina alerģiju risku un bērna uzņēmību pret infekcijas slimībām, kā arī nodrošina aizsardzību pret autoimūnām saslimšanām.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: info@aptaclub.lv