Zīdaiņa imunitātes attīstība

Imūnsistēmas attīstība agrīnajā dzīves posmā būtiski ietekmē mazuļa veselību turpmākās dzīves laikā. Jaundzimušā imūnsistēma vēl nav pilnībā nobriedusi. Tai ir jāiemācās tikt galā ar slimību izraisītājiem. Pirmajās 1000 dienās Jūs varat veicināt spēcīgas imūnsistēmas attīstību, ievērojot pareizu uzturu. Līdzsvarota imūnsistēma samazina alerģiju risku un bērna uzņēmību pret infekcijas slimībām, kā arī nodrošina aizsardzību pret autoimūnām saslimšanām. Grūtniecības laikā mazulis caur placentu saņem Jūsu antivielas. Vēlāk mazuļa imūnsistēmai jāsāk patstāvīgi ražot antivielas un radīt atbilstošu aizsardzību pret infekcijām.

Zarnu trakta veselība ietekmē imūnsistēmu

Zarnu traktā mītošās labās baktērijas būtiski stiprina imūnsistēmu. Šīs baktērijas sāk veidoties dzemdību laikā un īsi pēc dzemdībām. Dabisko dzemdību laikā mazulis no mātes dzemdību ceļiem saņem dabisko mikrofloru, iegūstot pirmo atbalstu savai imūnsistēmai. Sabalansēts uzturs labvēlīgi ietekmē zarnu mikrofloru un imūnsistēmas attīstību.

Māmiņas krūts pienā ir prebiotiķi, kas ir nesagremojami ogļhidrāti. Tie veicina veselīgu zarnu mikrofloru un stiprina mazuļa aizsargspējas. Prebiotiķi nodrošina barības vielas labajām zarnu trakta baktērijām, tādējādi novēršot nevēlamo mikroorganismu klātbūtni.

Mazuļa imūnsistēmas treniņš

Bērna imūnsistēma pastāvīgi ir gatava mācīties. Var teikt, ka imūnsistēmas veidošanās līmenis dzimšanas brīdī ir aptuveni 10%, tāpēc imunitātei ir nepieciešama pastāvīga apmācība. Mazuļi, kuriem ir vecāki brāļi vai māsas, ir pakļauti augstākam saslimšanu riskam. Tomēr, mazulim augot, viņa aizsargspējas kļūst spēcīgākas un nostiprinās aizsardzība pret infekcijām. Jūs varat stiprināt sava mazuļa imūnsistēmu, ievērojot turpmāk minētos padomus:

  • regulāras fiziskas aktivitātes, ieteicams svaigā gaisā — arī ziemā un sliktos laikapstākļos;

  • miegs un pietiekama atpūta, izvairīšanās no stresa un trokšņiem;

  • izvairieties no pārmērīgas higiēnas ievērošanas — dabiska saskarsme ar apkārtējā vidē esošajiem mikrobiem spēcina imūnsistēmu;

  • vakcinācija — mazuļa pirmajā dzīves gadā rekomendētās vakcīnas.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com