Saaukstēšanās un gripa

Šķaudīšana, klepus un dažreiz pat drudzis… Saaukstēšanās vai gripa nav patīkama nevienam, bet pilnīgi noteikti mazulim. Mēs bieži domājam, ka vīrusu infekcijas var saķert tikai aukstā laikā vai lietū, bet tā nav. Saaukstēšanos un gripu izraisa vīrusi, nevis mitra klimata vai aukstuma iedarbība. Tas nozīmē, ka saslimt ar vīrusu infekcijām var visu gadu, ne tikai ziemā vai rudenī. Kā tad tā? Kad ārā ir vēsāks, mēs pavadām vairāk laika telpās, tāpēc biežāk esam tuvāk apkārtējiem. Vīruss izplatās ar pilieniem, šķaudot vai klepojot. Ja cilvēki atrodas iekštelpās, vīrusam ir vieglāk pāriet no viena cilvēka uz otru. Tas ir iemesls, kāpēc mazulim ir lielāka iespēja saaukstēties (vai iegūt infekciju) bērnudārzā.

Saaukstēšanās vai gripas profilakse

Vīrusi vienmēr ir mums apkārt. Ja cilvēka imūnsistēma ir vājāka nekā parasti un cilvēks saslimst, visticamāk, šī persona vīrusu var nodot apkārtējiem. Tie inficēsies, vīrusam iekļūstot organismā caur degunu, acīm vai muti. Katru reizi, kad pēc vakariņām ar roku pieskaraties degunam vai notīrāt mazuļa seju, jūs varat, iespējams, inficēt sevi vai bērnu. Tāpēc ir tik svarīgi bieži mazgāt savas un mazuļa rokas! Laba higiēna ir būtiska, lai pasargātu sevi un bērnu no inficēšanās.

Tāpat svarīgi ir regulāri vēdināt telpas, doties pastaigās un laukā būt fiziski aktīvam, Jāuzņem sabalansēts uzturs.

Padoms: lai novērstu gripas un/vai saaukstēšanās simptomus, nodrošiniet, ka uz jūsu un mazuļa rokām nav vīrusu, bieži mazgājot rokas vismaz 20 sekundes.

 

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com