Pareiza uztura izvēle grūtniecības laikā ļauj samazināt mazuļa alerģiju risku

Vai zinājāt, ka jūsu uzturs grūtniecības laikā var ietekmēt mazuļa imunitāti un to, vai vēlāk viņam būs alerģijas?

Kāpēc ir svarīgi stiprināt imūnsistēmu, kad tā vēl attīstās

Imūnsistēma cīnās pret infekcijām un aizsargā paša ķermeņa šūnas. Imūnsistēma darbojas visā organismā, un lielākā tās daļa atrodas zarnu traktā. Alerģiju gadījumos imūnsistēma nefunkcionē pareizi. Tā pārmērīgi reaģē uz kādu alergēnu (piemēram, pārtiku, zālēm vai kukaiņu kodumiem) un izraisa alerģisku reakciju, piemēram, nātreni, ekzēmu, astmu vai, smagos gadījumos, anafilaksi.

Tagad eksperti zina vairāk par to, kā uzturs grūtniecības laikā var ietekmēt bērna imūnsistēmas attīstību. Jūsu uzturs grūtniecības laikā var stiprināt bērna imūnfunkciju un samazināt risku, ka vēlāk dzīvē viņam būs alerģijas.

Ko lietot uzturā, lai samazinātu alerģiju risku?

Eksperti iesaka grūtniecības laikā ievērot neierobežojošu uzturu, kas satur daudz omega-3 un D vitamīnu, un pārtikas produktus, kas palīdz veidot daudzveidīgu zarnu floru un var samazināt bērna alerģijas risku.

Neierobežojošs uzturs

Grūtniecības laikā ir svarīgi uzturā lietot riekstus, zivis un olas, ja vien jums nav alerģijas. Neierobežojošs uzturs grūtniecības laikā ir svarīgs, lai jūs un jūsu bērns iegūtu pietiekami daudz enerģijas, vitamīnu un minerālvielu.

Omega-3 taukskābes

Uzturam grūtniecības laikā ir jāsatur polinepiesātinātās omega-3 taukskābju garās ķēdes ar dokozaheksaēnskābi (DHA) un eikozapentaēnskābi (EPA) – treknas zivis, piemēram, skumbrija un lasis, ir labs šo vielu avots. Grūtniecības un zīdīšanas laikā mēģiniet iekļaut uzturā 2-3 porcijas nedēļā, jo tas var palīdzēt novērst ekzēmu agrā vecumā. Arī rieksti un sēklas satur omega-3 taukskābes.

D vitamīns – pietiekami daudz saules gaismas

D vitamīna trūkums grūtniecības laikā var būt saistīts ar lielāku alerģiju izplatību. Iegūt pietiekami daudz D vitamīna no dabīgiem avotiem var būt grūti – to satur tikai daži pārtikas produkti, galvenokārt tas rodas no saules gaismas. Ja jūs pavadāt maz laika saulē, valkājat galvassegu vai jums ir tumša āda, ir svarīgi apspriesties ar savu veselības aprūpes speciālistu par D vitamīna pārbaudi un nepieciešamības gadījumā lietot uztura bagātinātājus.

Veidojiet veselīgāku zarnu mikrofloru

Veselīgas zarnu mikrobiotas, ko bieži sauc par zarnu floru, veidošana palīdz stiprināt imūnsistēmu. Iekļaujiet bērna uzturā probiotiķus, piemēram, ar probiotiķiem bagātinātus jogurtus!

Arī prebiotiķi ir svarīgi, jo tie kalpo par barību probiotiķiem un palīdz labajām baktērijām vairoties, vienlaikus nodrošinot aizsardzību pret kaitīgajām baktērijām. Prebiotiķi ir atrodami tādos pārtikas produktos kā banāni, cigoriņi, sīpoli, tomāti un ķiploki. Daži piena maisījumi un piena dzērieni arī satur prebiotiķus. Tie var papildināt sabalansētu uzturu. 

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com