Mājdzīvnieki un to labvēlīgā ietekme uz veselību

Mājdzīvnieks var sniegt daudz mīlestības un patīkamu izjūtu ne tikai jums, bet arī bērnam. Ļoti iespējams, ka jūsu bērns un mājdzīvnieks ir nešķirami. Kad mazais glāsta mājdzīvnieku, tas ne tikai izraisa smaidu jūsu sejā – tam ir arī labvēlīga ietekme uz veselību.

Mājdzīvnieki un mazuļa imūnsistēma

Ir zināms, ka mājdzīvnieki samazina stresa līmeni, vai zinājāt arī, ka tie palīdz stiprināt jūsu bērna imūnsistēmu? Tas ir saistīts ar mikroorganismiem, kas dabiski mājo dzīvniekos vai ko tie ienes jūsu mājā. Mikroorganismi māca bērna imūnsistēmai – uz ko reaģēt un ko nē.

Nesen veikts pētījums par mājdzīvnieku ietekmi uz bērniem un to zarnu mikrobiotu sniedz pārsteidzošus rezultātus. Pētnieki testēja divas bērnu grupas: bērnus, kuri uzauga kopā ar mājdzīvniekiem, un bērnus, kuri uzauga bez (biežas) saskares ar dzīvniekiem. Tika konstatēts, ka bērniem, kuri uzauguši kopā ar mājdzīvniekiem, ir mazāk alerģiju.

Tādēļ nākamreiz, kad bērns pieglaudīsies pie kaķa vai vēlēsies samīļot kaimiņu kucēnu, ļaujiet viņam to darīt. Ne tikai tāpēc, ka tas ir patīkami, bet arī tāpēc, ka tas stiprina bērna imūnsistēmu.

Vienmēr gan pārliecinieties, ka tas ir droši, un esiet klāt, kad mazais spēlējas ar mājdzīvniekiem.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com