Labākie pārtikas produkti bērna imūnsistēmas stiprināšanai

Uzturs agrā vecumā var ietekmēt imūnsistēmas attīstību turpmākajā dzīvē. Labi funkcionējoša imūnsistēma samazina alerģiju risku un ļauj organismam vieglāk tikt galā ar tādām infekcijām kā saaukstēšanās. Grūtniecība un pirmie dzīves gadi ir noteicošie stabilas un spēcīgas imūnsistēmas izveidei.

Kam pievērst uzmanību

Galvenās uzturvielas, kas palīdz izveidot spēcīgu imūnsistēmu jau agrā bērnībā, ir A vitamīns (palīdz nodrošināt imūnfunkciju) un D vitamīns (nepieciešams imūnsistēmas uzturēšanai). Arī cinks un dzelzs ir svarīgi – cinka trūkums organismā var novest pie novājinātas imūnreakcijas, savukārt dzelzs deficīts var pasliktināt vispārējo imunitāti.

Veselīgas zarnu mikrobiotas, ko bieži sauc par zarnu floru, veidošana palīdz stiprināt imūnsistēmu. Iekļaujiet bērna uzturā probiotiķus, piemēram, ar probiotiķiem bagātinātus jogurtus!

Arī prebiotiķi ir svarīgi, jo tie kalpo par barību probiotiķiem un palīdz labajām baktērijām vairoties, vienlaikus nodrošinot aizsardzību pret kaitīgajām baktērijām. Prebiotiķi ir atrodami tādos pārtikas produktos kā banāni, cigoriņi, sīpoli, tomāti un ķiploki. Daži piena maisījumi un piena dzērieni arī satur prebiotiķus. Tie var papildināt sabalansētu uzturu.

Pievērsiet uzmanību uzturam kopumā

Runājot par uzturu, it īpaši bērna uzturu, var būt viegli koncentrēties tikai uz konkrētiem produktiem. Labākais padoms bērna imunitātes stiprināšanai ir nevis koncentrēties uz noteiktām uzturvielām, bet pievērst uzmanību ikdienas uzturam. Tāpēc ir tik svarīgi mēģināt bērnu uzturā iekļaut dažādus ēdienus no katras pārtikas grupas. Jo lielāka dažādība, jo labāk – pat nelielos daudzumos. Tas ietver dažādu krāsu augļus, kā arī dažādu dārzeņu varavīksni, pākšaugus un lēcas. Svarīga ir arī maize un graudaugi, it īpaši pilngraudi, kā arī rīsi, makaroni, kuskuss un kvinoja. Papildus tam, iekļaujiet uzturā augstas kvalitātes gaļu (piemēram, vistas un liellopa gaļu) un gaļas alternatīvas (piemēram, tofu vai olas). Visbeidzot, neaizmirstiet par piena produktiem (pienu, sieru un jogurtu) un to alternatīvām.

Nepieciešamo uzturvielu uzņemšana

Jūs varat darīt visu, kas jūsu spēkos, lai nodrošinātu mazajam “ideālu” uzturu, bet tas ne vienmēr izdosies. Dažreiz bērni teiks, ka viņiem kaut kas negaršo, vai būs apslimuši. Tas var apgrūtināt nepieciešamo pārtikas produktu uzņemšanu ikdienā.

Ja jūsu mazulim nav apetītes, Aptamil 2 ir lielisks veids, kā iekļaut uzturā svarīgus vitamīnus un minerālvielas, kas nepieciešami bērna augšanai un attīstībai (apvienojumā ar veselīgu, daudzveidīgu uzturu), kā arī (prebiotiskās) šķiedrvielas. Tas ir bagātināts ar 16 vitamīniem un minerālvielām, kas nepieciešami augošam organismam.

Padariet ēdienreizes aizraujošas

Lai iekļautu vairāk svaigu pārtikas produktu bērna uzturā, mēģiniet padarīt ēdienreizes aizraujošas. Palūdziet, lai bērni palīdz izvēlēties un pagatavot ēdienu, ko ēdīs. Piemēram, mēģiniet pagatavot picu vai tortiljas kopā, lai mazais varētu izvēlēties, ko likt savā porcijā. Varat arī sagatavot svaigus augļus un dārzeņus, piemēram, burkānus, gurķus un ābolus no rīta un pasniegt tos kā uzkodas visas dienas garumā. Bērni var ēst tos kopā ar sieru, humusu vai zemesriekstu sviestu (ja vien nav alerģijas pret kādu produktu).

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com