Kas ir DHA un ARA?

DHA un ARA – saīsinājumi, kurus noteikti esat dzirdējuši saistībā ar zīdaiņiem, taču, iespējams, jums nav ne jausmas, ko tie nozīmē. DHA un ARA ir Omega-3 un Omega-6 taukskābes. Pilni nosaukumi ir dokozaheksaēnskābe un arahidonskābe, taču diez vai kāds tos spēj atcerēties :). Tiem ir svarīga nozīme mūsu organismā un veselības nodrošināšanā visa mūža garumā. DHA un ARA ir vienas no visvairāk pētītajām uzturvielām pasaulē.

Kādas ir Omega-3 un Omega-6 taukskābju priekšrocības?

Pirmais kliedziens, pirmie soļi un pirmie vārdi. Mazie pieaug tik ātri! Bērni attīstās strauji, tāpat kā viņu smadzenes. Pirmajās 1000 dienās bērna smadzenes vidēji aug 1 g dienā! Omega-3 un Omega-6 taukskābēm (un to kombinācijai) ir ļoti svarīga nozīme agrīnā smadzeņu un redzes attīstībā. Pēdējā grūtniecības trimestrī un pirmajos divos dzīves gados Omega-3 un Omega-6 taukskābju līmenis smadzenēs strauji pieaug.

Kur tos atrast?

Mātes piena, kas nodrošina labāko dzīves sākumu mazulim, sastāvā ir gan Omega-3, gan Omega-6 taukskābes (un daudz citu mazulim labvēlīgu vielu). Parasti, jo vairāk zivju māte lieto uzturā laktācijas laikā, jo augstāks ir Omega-3 un Omega-6 taukskābju līmenis pienā. Omega-3 un/vai Omega-6 taukskābes var atrast arī vairākos pārtikas produktos, piemēram, treknās zivīs, gaļas produktos un pienā, kas bagātināts ar šīm vielām.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com