Kā zīdīšana stiprina mazuļa imūnsistēmu?

Jūsu mazuļa imūnsistēma ir sarežģīta un nepārtraukti attīstās. Pētījumos noskaidrots, ka noteikti apstākļi, piemēram, dabiskas dzemdības un ekskluzīva zīdīšana var stiprināt mazuļa imunitāti. Piemēram, dabiskā veidā dzimuši mazuļi, nokļūstot dzemdību ceļos, saskaras ar dabiskajām baktērijām, kas stimulē mazuļa imūnsistēmu.

Savukārt mazuļi, kuri piedzimuši ar ķeizargrieziena palīdzību, saskaras ar pavisam atšķirīgu slimnīcas vidi, kas var palielināt alerģiju risku.

Protams, ne visām māmiņām ir iespēja izvēlēties dabiskas dzemdības. Ja pat Jūsu mazulis piedzimst ar ķeizargrieziena palīdzību, viņa imūnsistēma nostiprināsies vēlāk ar mātes piena sastāvā esošo prebiotisko oligosaharīdu palīdzību. Tādējādi tiek pavairotas labvēlīgās baktērijas.

Savukārt, ja mazulis netiek barots ar krūti, pieejami mākslīgie piena maisījumi zīdaiņiem ar dažādu prebiotisko oligosaharīdu daudzumu. Turpiniet lasīt, lai uzzinātu vairāk par mātes piena labvēlīgo ietekmi un to, kā stiprināt Jūsu mazuļa imūnsistēmu, ja mazulis netiek barots ar krūti.

Dabisko dzemdību priekšrocības

Divas trešdaļas organisma aizsargspēju atrodas zarnu traktā. Grūtniecības laikā kuņģa un zarnu trakta vide ir sterila. Jūsu mazulis tiek pasargāts no slimībām un infekcijām ar antivielu palīdzību, ko mazulis saņem caur placentu. To sauc par pasīvo imunitāti.

Dabisko dzemdību laikā, slīdot cauri dzemdību ceļiem, bērniņš saskaras ar tur mītošajām baktērijām. Tādējādi tiek nostiprināta kuņģa un zarnu trakta mikrovide un stimulēta mazuļa imūnsistēma.

Ķeizargrieziena operācijas laikā tiek veikts iegriezums, un mazulis tiek izcelts no mātes vēdera. Atsevišķos pētījumos noskaidrots, ka mazuļiem, kuri piedzimuši ar ķeizargrieziena palīdzību, ir zemāks labvēlīgo baktēriju daudzums kuņģī un zarnu traktā, kā arī tiem var būt palielināts alerģiju un diarejas risks. Tomēr, ja dabisko dzemdību gadījumā pastāv kādi riski, tad ķeizargrieziena operācija atsver tās iespējamos trūkumus.

Mātes piena aizsargspējas

Mātes piens satur ne tikai visas nepieciešamās uzturvielas veselīgai augšanai un attīstībai, bet arī prebiotiskos oligosaharīdus, kas veicina labvēlīgo baktēriju augšanu mazuļa zarnu traktā.

Prebiotiskie oligosaharīdi ir iecienītākais labvēlīgo baktēriju avots, kas palīdz stiprināt mazuļa dabiskās aizsargspējas un atvieglo gremošanas procesus.

Ja personīgu vai kādu citu apsvērumu dēļ mazulis netiek zīdīts, Jūs varat izvēlēties mākslīgo piena maisījumu, kura sastāvā ir prebiotiķi.

Mēs uzskatām, ka mātes piens ir vislabākais uzturs Jūsu mazulim. Kombinētā barošana samazinās piena daudzumu un līdz ko zīdīšana būs pārtraukta, atjaunot šo procesu Jūs vairs nevarēsiet. Pārliecinieties, ka tiek ievērotas visas norādes, ja barojat mazuli ar pudelīti.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com