Antibiotikas

Jūsu atvase var saslimt

Jūsu atvase var saslimt  rotaļājoties smiltīs, spēlējoties ar mājdzīvniekiem vai tiekoties ar citiem bērniem bērnudārzā. Kamēr mazulis pēta pasauli, viņš nonāk saskarē ar dažādām baktērijām un vīrusiem. Tas var novest pie dažādām slimībām. Ir grūti noskatīties, ka mazais nejūtas labi, šādās reizēs vecāki var justies bezspēcīgi. Iespējams, izvērtē iespēju lūgt ārstam izrakstīt mazulim antibiotikas. Tomēr antibiotikas ne vienmēr palīdzēs, ja bērns ir apslimis. Patiesībā, antibiotikas var nodarīt vairāk kaitējuma, ja tās lieto nepareizi vai nepareiza iemesla dēļ.

Kas ir antibiotikas?

Kad mazulis nejūtas labi, jūs vēlaties palīdzēt. Lai saprastu, kā to darīt visefektīvāk, jums ir jāzina, kas ir antibiotikas, ko tās ārstē un ko ne.

Antibiotikas ir zāles, kas cīnās pret baktēriju izraisītām infekcijām, piemēram, streptokoka infekciju, garo klepu un urīnceļu infekcijām. Antibiotikas iznīcina nelabvēlīgās baktērijas, kas izraisa infekciju, vai apgrūtina nelabvēlīgo baktēriju augšanu vai vairošanos. Tomēr antibiotikas nebūs efektīvas, ja mazuli piemeklējis vīruss. Izplatītāko vīrusu piemēri ir bronhīts un saaukstēšanās, kakla iekaisums vai gripa.

Pirms antibiotiku lietošanas vienmēr konsultējieties ar ārstu. Un nav jāuztraucas, ja mazajam tiek izrakstītas antibiotikas: ārsts zina, kad tās palīdzēs jūsu mazulim justies labāk.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com