5 veidi, kā ikdienā stiprināt bērna imūnsistēmu

Galvenās atziņas:

  • Veselīgs un sabalansēts uzturs ir spēcīgas imūnfunkcijas pamatā;

  • D vitamīns veicina normālu imūnsistēmas darbību;

  • Miegs un fiziskās aktivitātes ir vitāli svarīgas.

Mūsu imūnsistēma ir galvenais elements cīņā pret slimībām un infekcijām, taču tā mainās. Bērniem piedzimstot, imūnsistēma nav pilnībā izveidojusies. Tā nobriest un attīstās laika gaitā. Vecāki vēlas nodrošināt, lai bērnu imūnsistēma veidotos pēc iespējas stabilāka un spēcīgāka.

Zemāk ir piecas iespējas, kā veidot un stiprināt bērnu imūnsistēmas darbību.

1. Neapstrādātu un svaigu pārtikas produktu lietošana uzturā

Bērna uzturs ir stipras imūnsistēmas stūrakmens. Būtiskajiem vitamīniem un minerālvielām, kas atrodami svaigos pārtikas produktos, ir svarīga nozīme imūnsistēmas (kā arī augoša organisma) attīstībā.

Kad vien iespējams, iekļaujiet mazuļa ēdienkartē svaigus augļus un dārzeņus, pilngraudu produktus, pākšaugus un gaļu. Ja bērnam negaršo zaļumi, pievienojiet augļus un dārzeņus smūtijiem, makaronu ēdieniem un zupām. Kopā pagatavojiet ko interesantu, piemēram, sagrieziet augļus un dārzeņus dažādās formās vai saspraudiet uz iesmiņiem. Pēc iespējas mazāk uzturā lietojiet fasētus vai pārmērīgi apstrādātus pārtikas produktus, jo tie parasti satur daudz tauku, cukura un sāls, kas var veicināt kaitīgo baktēriju vairošanos organismā un vājināt imūnsistēmas aizsargspējas (lai gan reizi pa reizei kāds našķis noteikti nenāks par ļaunu).

2. Iekļaujiet ēdienkartē uzturvielas, kas stiprina imūnsistēmu

Papildus neapstrādātiem un svaigiem pārtikas produktiem īpašas uzturvielas var stiprināt imūnsistēmu. Piemēram, galvenā nozīme imūnsistēmas darbības nodrošināšanā ir minerālvielai cinkam, jo tai piemīt pretiekaisuma īpašības. Cinks ir gaļā, vēžveidīgajos (pārbaudiet, vai bērnam nav alerģijas) un riekstos.

Aptamil 2 un Aptamil 3 sastāvā arī ir cinks. Ir svarīgi atcerēties, ka to ieteicams lietot kā sabalansēta un daudzveidīga uztura sastāvdaļu.

3. Pavadiet laiku saulē

D vitamīns, kas tiek sintezēts ādā saules gaismas ietekmē, ir svarīgs jūsu mazuļa veselībai. Tas ir nepieciešams ne tikai kaulu struktūrai, bet arī imūnreakcijas stiprināšanai. Pētījumi rāda, ka D vitamīna deficīts ir saistīts ar paaugstinātu autoimunitāti – patoloģisku reakciju, kad ķermeņa imūnsistēma vēršas pret veselām šūnām.

4. Esiet aktīvi

Fiziskās aktivitātes ir svarīgas jebkurā vecumā, un vairākas teorijas liecina, ka mērena fiziska aktivitāte var stiprināt imūnsistēmas darbību. Turklāt, spēlējoties pagalmā, jūsu mazulis, visticamāk, notraipīsies un tas, kā minējām iepriekš, nāks imūnsistēmai tikai par labu. Ārā bērni nonāk saskarē ar baktērijām, kas dabiski veidojas apkārtējā vidē. Imūnsistēma, tiekot galā ar salīdzinoši nekaitīgajām baktērijām, sagatavojas cīņai ar nopietnākām infekcijām.

5. Bērnam ir nepieciešams labs miegs

Ikdienas miegs ir svarīgs, un ne tikai tādēļ, ka ļauj jums izbaudīt mieru un klusumu. Pētījumos ir pierādīts, ka pastāv tieša saikne starp miega cikliem un imunoloģisko efektivitāti. Kvalitatīvs miegs stiprina imūnreakciju, kas veido imunoloģiskās atmiņas pamatu, ļaujot bērna organismam tikt galā ar infekcijām turpmākajā dzīvē.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com