Piena loma bērniem pēc viena gada vecuma

Tava mazuļa attīstībai pilnvērtīgs uzturs ir tikpat nozīmīgs kā fiziskas un garīgas aktivitātes, tādēļ ir būtiski šajā straujas augšanas vecumā bērniņam sniegt piemērotāko. Nereti tieši ap gada līdz trīs gadu vecumam māmiņas pārtrauc mazuļa zīdīšanu. Sabalansētam uzturam ir būtiska nozīme arī Tava bērna imūnsistēmas attīstībā, kura veidojas līdz 3 gadu vecumam. Tieši imūnsistēma ir viens no veselības stūrakmeņiem visā turpmākajā dzīvē.

Piena un piena produktu nozīme

Piens un piena produkti nodrošina ar kalciju, magniju, kvalitatīvām olbaltumvielām, D un B grupas vitamīniem. Šajā grupā svarīgākie produkti ir piens un jogurts, jo tie ir vismazāk apstrādāti un optimālās proporcijās nodrošina minerālvielas, kas nepieciešamas stipriem zobiem un kauliem. Mazulim sasniedzot gada vecumu, vēl aizvien veselīgai attīstībai, augšanai un labsajūtai piens ir nepieciešams katru dienu. Tomēr atceries – mazulim vecumā no 1 līdz 3 gadiem neder visi piena veidi.

Piemērotākā piena izvēle

Bērnam sasniedzot gada vecumu, daudzas māmiņas vai nu pārtrauc, vai ierobežo mazuļa zīdīšanu, vai arī viņu ēdināšanu ar mākslīgajiem piena maisījumiem, uzskatot, ka ir pienācis laiks mazuļa ēdienkartē iekļaut govs pienu. Govs piens bērniem līdz 3 gadu vecumam nebūtu piemērots, jo tas satur:

  • pārāk daudz olbaltumvielu un nātrija, kas lieki noslogo bērna nieres;

  • pārāk maz dzelzs;

  • pārāk maz vitamīnu A, D, C un E;

  • pārāk maz nepiesātināto taukskābju;

  • pārāk daudz piesātināto taukskābju.

Ņemot vērā ilglaicīgus pētījumus, pediatri un uztura speciālisti iesaka mazuļiem līdz 3 gadu vecumam uzturā piena dzērienus, kas ir speciāli piemēroti viņu organisma vajadzībām, piemēram, Aptamil 3 Pronutra Advance (mazuļiem no 1 gada vecuma), Aptamil 4 Pronutra Advance (mazuļiem no 2 gadu vecuma), jo tie ir bagātināti ar sastāvdaļām, kuru bērna uzturā parasti nav pietiekamā daudzumā: dzelzi, cinku, jodu, vitamīniem un nepiesātinātajām taukskābēm.

Aptamil 3 un 4 Pronutra Advance sastāvā ir:

  • Klīniski pārbaudīts galaktooligosaharīdu (GOS) un fruktooligosaharīdu (FOS) – prebiotisko vielu komplekss;

  • Dzelzs, kas veicina optimālu smadzeņu attīstību;

  • Omega 3 un omega 6 taukskābes, kas nepieciešamas nervu šūnu un smadzeņu attīstībai;

  • A un C vitamīni, kas veicina normālas imūnsistēmas, redzes, kā arī kaulu un zobu attīstību.

Laika posmā no viena līdz trīs gadu vecumam mazuļa organisms sasniedz galveno attīstības posmu. Šajā laikā īpaši svarīgi ir nodrošināt atbilstošas uzturvielas pareizā daudzumā. Veselīgs šo uzturvielu avots ir bērniem paredzētais piens.
Bērna kognitīvo un motoro spēju attīstība turpinās pat pēc 12 mēnešu vecuma sasniegšanas - bērns mācās skriet, runāt un saprast. Atkarībā no ķermeņa svara mazulim tagad ir nepieciešamas vairākas svarīgas uzturvielas, piemēram, dzelzs, D vitamīns un jods. Turklāt šīs uzturvielas ir nepieciešamas 5–6 reizes lielākā daudzumā kā pieaugušajiem. Lūk, kādēļ bērniem paredzētais piens ir tik vērtīgs īpaši agrā vecumā.

Ievērojot pareiza uztura principus, tiek nodrošinātas visas bērna attīstībai nepieciešamās uzturvielas. Uztura piramīda ir lielisks informatīvais avots par optimālu un daudzveidīgu bērna uzturu. Tomēr bieži vien ikdienā uzturs nenodrošina optimālu svarīgo uzturvielu daudzumu, piemēram, jodu vai vitamīnus. Ar uzturu tiek uzņemts vidēji tikai 51 % ieteiktā joda daudzuma un 6 % ieteiktā D vitamīna daudzuma.

Aptamil 3 piena dzēriens ir bagātināts ar nepieciešamajām uzturvielām.

Pateicoties piena dzēriena sastāvā esošajiem mikroelementiem, tādiem kā jods un dzelzs, arī mazuļi, kuri vēl neēd to pašu, ko pārējie ģimenes locekļi, var uzņemt nepieciešamās uzturvielas.

Kad un cik bieži lietot piena dzērienu?

Uztura speciālisti uzskata, ka, dodot pienu un tā produktus trīs reizes dienā (kopā aptuveni 300–330 mililitri), mazuļiem tiek nodrošināts optimāls un daudzveidīgs uzturs. Mazuļiem labu dienas sākumu nodrošina veselīgas brokastis. Bērniem paredzētais piena dzēriens Aptamil 3 ir lieliski piemērots šādām brokastīm, jo tajā ir ietvertas visas bērna attīstībai nepieciešamās uzturvielas — un mazulis tās saņem jau no paša rīta!

Otra glāzīte piena dzēriena Aptamil 3 gan saldā, gan sāļā veidā ir lieliski piemērota launagam. Piena dzērienu mazulim var dot brokastīs, ēdienreižu starplaikā, kā arī vakariņās. Dodot augstas kvalitātes piena dzērienu, mazulim tiks nodrošinātas svarīgākās uzturvielas, kas ir nepieciešamas organisma attīstībai. Tādējādi jau šobrīd tiks sekmēta veselīga bērna nākotne.
 

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com