Mazais nav Lielais

Bērnam ir citas vajadzības attiecībā uz enerģiju un uzturvielām nekā pieaugušajam. Bērna kuņģis ir aptuveni piecas reizes mazāks nekā pieaugušajam. Tādēļ ar katru karoti bērnam ir jāuzņem ievērojami vairāk uzturvielu.

Salīdzinot ar pieaugušo, uz 1 ķermeņa kilogramu bērnam nepieciešams:

  • 5,5 reizes vairāk dzelzs;

  • 4 reizes vairāk kalcija;

  • 3 reizes vairāk svarīgo taukskābju;

  • 7 reizes vairāk D vitamīna.

Kad bērns sasniedzis gada vecumu, viņš var sākt ēst visu pārtikas grupu produktus, tomēr pāreja uz pilna spektra ēdienkarti jāveic gudri. Lai noskaidrotu kādas ir vecāku zināšanas par mazu bērnu uzturu, tika veikts pētījums “Vecāku aptauja par 1–3 gadus vecu bērnu uztura paradumiem”* Rezultātā 17% vecāku atzīst, ka viņiem tūkst zināšanu par veselīgu uzturu un tā pagatavošanu un 21%, ka trūkst laika ēdiena gatavošanai.

Informatīvās kampaņas “Mazais nav lielais” mērķis ir izglītot vecākus par veselīgu uzturu, kā arī piedāvāt praktiskas, ātri un viegli pagatavojamas receptes, kas garšos ne tikai mazulim, bet visai ģimenei.

*Sociālais pētījums – vecāku aptauja veikta portālā maminuklubs.lv 2018. gada augustā – septembrī. Aptaujā piedalījās 590 bērnu vecāki, kuri audzina bērnus vecumā no 1 – 3 gadiem.

 

 

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com