Zīdīšanas priekšrocības

Mātes pienā ir visas būtiskās uzturvielas, kas nepieciešamas bērna attīstībai. Pirmkārt, jau tieši pēc dzemdībām un pirmajās zīdīšanas dienās krūtīs  ir jaunpiens. Jaunpienā ir maz tauku, bet daudz olbaltumvielu. Tas ir uztura ziņā pilnvērtīgs produkts, kurā ir visas svarīgās antivielas, kas pasargās bērnu no infekcijām. Svarīgi turpināt zīdīšanu, lai nodrošinātu, ka bērns pastāvīgi saņem krūts pienā esošās antivielas. Jums saskaroties ar jaunām infekcijām, arī bērns automātiski iegūs pret tām imunitāti.

Otrkārt, Jūsu bērnam pastāvīgi nepieciešamas garo ķēžu polinepiesātinātās taukskābes (apzīmē ar saīsinājumu LCP), ko nodrošina mātes piens. Garo ķēžu polinepiesātinātās taukskābes ir svarīgas bērna smadzeņu, acu un nervu sistēmas straujajai attīstībai. Atcerieties ēdienkartē iekļaut ēdienus ar bagātīgu LCP saturu, piemēram, treknas zivis!

Treškārt, krūts pienā ir oligosaharīdi — īpaši ogļhidrāti, kas veicina labvēlīgu baktēriju augšanu bērna gremošanas sistēmā. Optimāls  labo baktēriju daudzums palīdz aizsargāties pret potenciāli kaitīgām baktērijām, kas varētu piestiprināties mazuļa kuņģa sieniņai, un tādējādi tās veicina dabiskas aizsargspējas no iekšpuses.

Vērts atzīmēt, ka  zīdīšana samazina bērna risku turpmākās dzīves laikā saslimt ar ekzēmu, astmu un alerģijām. Saskaņā ar pētījumiem zīdīšana  samazina varbūtību, ka bērns varētu ciest no aptaukošanās un ar to saistītām slimībām, piemēram, 2.tipa diabētu.

Zīdīšanas nozīme saiknes ar bērnu veidošanā

Zīdīšana palīdz nostiprināt īpašo saikni starp Jums un bērnu. Zīdaiņa turēšana rokās, kamēr viņš zīž, bērna ādai saskaroties ar Jūsējo, ir intīms brīdis. Šī tuvība nomierina bērnu, kā arī palīdz regulēt sirdsdarbību un ķermeņa temperatūru.

Pieci iemesli, kāpēc zīdīšana ir labākā izvēle Jums un bērnam

Mātes piens ir labākais uzturs bērnam! Līdztekus tam, ka mātes piens sniedz bērnam nepieciešamo enerģiju un uzturvielas, tas palīdz stiprināt viņa dabiskās aizsargspējas. Zīdīšana sniegs daudz ieguvumu ne tikai bērnam, bet arī Jums.

5 iemesli, kāpēc zīdīšana ir labākā izvēle Jūsu bērnam:

  • Mātes piena sastāvs ir ideāli sabalansēts, lai būtu piemērots mazulim — tas ir pilnīgi dabīgs.

  • Mātes piens bērnam ir viegli sagremojams, un tajā ir antivielas, kas nepieciešamas bērna augošajai imūnsistēmai.

  • Zīdīšana var palīdzēt pasargāt bērnu no krūšu un ausu infekcijām, kā arī atsevišķām alerģijām, piemēram, astmas un ekzēmas.

  • Mātes pienā ir uzturvielas, ko sauc par prebiotiskajiem oligosaharīdiem — šīs baktērijas palīdz cīnīties pret mikrobiem un potenciālām infekcijām.

  • Mātes piens satur taukskābes, kas palīdz attīstīties bērna smadzenēm.

5 iemesli, kāpēc zīdīšana ir labākā izvēle arī Jums:

  • Mātes piens ir bez maksas un pieejams nepieciešamajā temperatūrā!

  • Zīdīšanas laikā Jūsu ķermenis izdala oksitocīnu (pazīstams kā laimes hormons), ļaujot izveidot saikni starp Jums un bērnu.

  • Zīdīšana samazina risku mammām saslimt ar pirmsmenopauzes krūts un olvadu vēzi, kā arī iegūt osteoporozes izraisītus lūzumus.

  • Zīdīšana palīdz dzemdei ātrāk sarukt līdz lielumam, kāds bija pirms grūtniecības. Zīdīšana var arī palīdzēt koriģēt svaru un atbrīvoties no grūtniecības laikā iegūtiem kilogramiem.

  • Mātes piens ir pieejams vienmēr, lai arī kur Jūs atrastos, kā arī nav nepieciešams sterilizēt pudelītes.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com