Mātes piena uzglabāšana un atslaukšana

Kā pareizi atslaukt un uzglabāt pienu?

Nepieciešamība atslaukt krūts pienu var rasties, ja plānojat ilgāku laiku būt prom no sava mazuļa vai, atgriežoties darbā, tomēr vēloties turpināt barot mazuli ar krūti.

Neatkarīgi no tā, kuram no minētajiem paņēmieniem dosiet priekšroku, svarīgi pārliecināties, vai Jūsu rokas ir tīras un visas pudelītes, uzglabāšanas trauciņi un pumpīša piederumi ir nomazgāti un sterilizēti. Piena plūsmas atvieglināšanai palīdzēs viegla krūts masāža.

Piena atslaukšana ar roku

  1. Aptveriet krūti ar C burta formā saliktu īkšķi un rādītājpirkstu vai vidējo pirkstu.

  2. Pavirziet roku atpakaļ, izdarot spiedienu uz piena kanāliem un maigi virzot plaukstu virzienā uz krūtsgalu, lai atbrīvotos no piena.

  3. Ritmiski atkārtojiet kustību.

  4. Jums būs nepieciešams trauks piena atslaukšanai.

Lai atvieglotu piena atslaukšanu, iekārtojieties ērtā un relaksētā pozīcijā, kā arī Jums var palīdzēt domas par Jūsu mazuli. Iespējams, ka sākumā Jūs iegūsiet tikai dažus pilienus piena. Tomēr, ja pienu atslauksiet biežāk, palielināsies arī piena daudzums.

Piena atslaukšana ar manuālo piena pumpīti

Manuālajiem piena pumpjiem pievienota piltuve, kurā ievieto krūtsgalu un areolu, lai atslauktu pienu. Daži pumpīši ir darbināmi, atkārtoti kustinot rokturīti, savukārt citi var darboties ar baterijām. Arī lietojot manuālo piena pumpīti, pirms piena atslaukšanas ieteicamas vieglas krūts masāžas, pēc tam ievērojot konkrētā piena pumpīša lietošanas instrukcijas.

Elektriskie piena pumpji

Elektriskais piena pumpis ir ātri un ērti lietojams, tas ir lieliski piemērots ilgstošai piena atslaukšanai, piemēram, ja Jūsu mazulis ir ievietots Bērnu slimnīcas jaundzimušo nodaļā. Piena atslaukšanu varat veikt, cik bieži vien vēlaties, kā arī vienā reizē varat atslaukt abas krūtis; jo vairāk piena tiek atslaukts, jo vairāk piena veidojas.

Elektrisko piena pumpi varat arī aizņemties vai iznomāt no medicīnas iestādēm vai zīdīšanas veicināšanas organizācijām. Vienmēr rūpīgi ievērojiet ražotāja norādes.

Mātes piena uzglabāšana

Atslauktā mātes piena uzglabāšanai nepieciešams sterilizēts trauks un to var uzglabāt ledusskapī 5 dienas 4 °C vai zemākā temperatūrā, 2 nedēļas ledusskapja ledus nodalījumā un 6 mēnešus saldētavā.

Vienmēr norādiet piena atslaukšanas datumu un piena daudzumu.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com