Kā mātes piena oligosaharīdi (MPO) padara mātes pienu par izcilu uzturu mazulim?

Mātes pienam ir pārsteidzoši sarežģīts sastāvs. To veido daudzi dažādi uzturvielu un bioaktīvie savienojumi, kas viens otru papildina, lai jūsu mazulim nodrošinātu veselīgu augšanu, imunitāti, kā arī zarnu mikrobiotas un galvas smadzeņu attīstību.

Un vieni no šiem savienojumiem ir mātes piena oligosaharīdi (MPO). Šeit mēs apskatīsim, kas ir MPO, un cik svarīgi tie ir jūsu augošā mazuļa uzturā.

Kas ir MPO?

MPO ir ogļhidrātu molekulas, kas dabiski atrodamas mātes pienā. Tās ir trešā lielākā mātes piena sausnes sastāvdaļa aiz laktozes un lipīdiem, un katrs litrs mātes piena satur 12–15 g MPO. Katram MPO ir noteikta funkcija. Mātes pienā ir vairāk nekā 200 zināmo MPO struktūru, kuras viena otro papildina, lai, attīstot mazuļa zarnu mikrofloru, varētu izveidot veselīgu imūnsistēmu.

4 galvenie ieguvumi, ko sniedz MPO

Prebiotiska iedarbība: MPO var iziet caur gremošanas traktu un nonākt zarnu trakta apakšējā daļā nesagremotā veidā. Tur tie stimulē labvēlīgo baktēriju augšanu un aktivitāti. Labi sabalansēta zarnu mikrobiota ir svarīgs veselīgas attīstības un imūnās funkcijas priekšnoteikums.

Tie tiešā veidā ietekmē imūnšūnas. Ir pierādīts, ka MPO tiešā veidā iedarbojas uz imūnsistēmu, ietekmējot imūnšūnas, lai tās atbilstoši reaģētu uz svešām vielām. Labvēlīga ietekme uz imūnsistēmu: MPO bloķē infekcijas izplatīšanās ceļus, novēršot patogēnu mikroorganismu iekļūšanu un vairošanos organismā.

Galvas smadzenes veidojošie elementi: ir novērots, ka smadzeņu attīstību daļēji ietekmē zarnu mikrobiota. Tāpēc, līdzsvarojot zarnu mikrobiotu, MPO veicina veselīgu galvas smadzeņu attīstību.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com