Pāriešana uz piena maisījumu vai kombinētā barošana

Pāriešana uz piena maisījumu

Nolemjot pāriet uz piena maisījumu, Jūs to varat darīt jebkurā laikā. Tomēr, ja barošanu ar krūti vēlaties kombinēt ar barošanu ar piena maisījumu, ieteicams nogaidīt apmēram līdz 6–8 dzīves nedēļai, kad zīdīšana ir nostabilizējusies.

Lai kādu lēmumu Jūs pieņemtu, piena maisījuma ieviešana samazina mātes piena daudzumu — šo procesu ir grūti vērst pretējā virzienā. Paiet apmēram 7 dienas, līdz ķermenis aprod ar to, ka nepieciešams mazāks piena daudzums.

Pakāpeniski samazinot krūtsbarošanas reizes pa vienai nedēļā, Jūsu ķermenis pielāgosies, un piena daudzums samazināsies. Tādējādi tiks novērsts arī pārlieku liels piena daudzums krūtīs un piena tecēšana. Ja tomēr krūtis šķiet pārpildītas ar pienu, varat mēģināt to nedaudz atslaukt, lai atvieglotu stāvokli.

Kuru zīdīšanas reizi izslēgt pirmo?

Tas, kuru zīdīšanas reizi aizstāt ar piena maisījumu, ir Jūsu personīgā izvēle, tomēr svarīgi ir saglabāt konsekvenci. Tādējādi Jūsu ķermenis spēs vieglāk pielāgoties jaunajam režīmam. Ja izvēlēsieties izlaist nakts ēdienreizi, Jūsu ķermenis šajā laikā pārstās ražot pienu.

Tomēr atcerieties, ka steigties nevajag un ļaujiet, lai Jūsu ķermenis pielāgojas jaunajiem apstākļiem. Arī Jūsu mazulim var būt nepieciešams laiks, lai pierastu pie tā, ka lateksa knupītis atšķiras no Jūsu krūtsgaliem.

Mazuļa pieradināšana pie pudelītes

Dažiem mazuļiem ir nepieciešams ilgāks laiks, lai pierastu pie barošanas ar pudelīti. Ja Jūsu mazulim ir grūtības pielāgoties šīm pārmaiņām, varat izmēģināt šādus paņēmienus:

  • piedāvājiet mazulim pudelītē atslauktu pienu, lai atvieglotu mazulim šo pielāgošanās procesu;

  • sasildiet maisījumu pirms barošanas — daži mazuļi vēlas, lai piens būtu ķermeņa temperatūrā;

  • izejiet no telpas un ļaujiet, lai mazuli pabaro Jūsu partneris — Jūsu mazulis varētu labprātāk piekrist barošanai ar pudelīti, ja Jūs neredzēs vai nespēs sajust Jūsu piena smaržu;

  • izmēģiniet dažādus knupīšus — Jūsu mazulis var dot priekšroku konkrētai knupīša formai un materiālam;

  • turiet mazuli rokās tā, lai viņa seja būtu vērsta prom no Jums — tādējādi varētu tikt mazāk novērsta mazuļa uzmanība;

  • izmantojiet rotaļlietu vai atskaņojiet mūziku, lai barošanas laikā novērstu mazuļa uzmanību.

Pielāgošanās jaunajam režīmam gan mazulim, gan Jums var prasīt zināmu laiku, tāpēc esiet pacietīga. Ja mazuli barojat tikai ar piena maisījumu, āda pret ādu kontakts var palīdzēt uzturēt emocionālo saikni ar Jūsu mazuli.

Ko tālāk?

Iekļaujiet šīs preces savā iepirkumu sarakstā:

  • dažāda veida knupīši;

  • pudelītes un sterilizēšanas piederumi.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com