Patentētie prebiotiķi
(GOS/FOS)

Patentētie prebiotiķi (GOS/FOS)

Būtisks sasniegums pētījumos par mātes pienu ir prebiotiķu atklāšana. Mūsdienās prebiotiķi ir iekļauti visos augstas kvalitātes zīdaiņiem un bērniem paredzētajos mākslīgajos piena maisījumos.

Prebiotiķu atklāšana bija pagrieziena punkts. Kopš 2003. gada zīdaiņiem paredzētajos mākslīgajos piena maisījumos tika ietverts patentēts galaktooligosaharīdu un fruktooligosaharīdu maisījums, ko izstrādāja Nutricia zinātnieku grupa.

Prebiotiķu atklāšana mātes pienā

Saskaņā ar pētījumu rezultātiem ar mātes pienu ēdinātiem zīdaiņiem zarnu trakta mikroflorā dominē bifidobaktērijas un laktobaktērijas. Aptuveni 80 % no visām baktērijām ir bifidobaktērijas. Bifidobaktērijas nodrošina skābu vidi zarnu traktā un aizsardzību pret patogēniem.

Zarnu trakta svarīgās funkcijas

Zarnu trakts nodrošina aizsardzību pret patogēniem. Zarnu traktā, jo īpaši resnajā zarnā, attīstās dažādas veselīgās baktērijas, piemēram, laktobaktērijas un bifidobaktērijas. Šīs baktērijas neļauj pārmērīgi vairoties tiem mikroorganismiem, kas izraisa slimības. Prebiotiķi nodrošina barības vielas labajām zarnu baktērijām.

Aizsargbarjera bērna zarnās

Mūsu pētnieki ir atklājuši, ka mātes piens satur īpašu ogļhidrātu grupu (prebiotiskos oligosaharīdus), kas ar mātes pienu ēdinātajiem zīdaiņiem nodrošina šo tik svarīgo zarnu mikrofloru, kurā dominē bifidobaktērijas.

Kas ir oligosaharīdi?

Oligosaharīdi ir nesagremojami ogļhidrāti, kas zarnās nokļūst nemainītā formā.

Mātes pienā aptuveni 8 % no visām cietajām sastāvdaļām ir oligosaharīdi. Tie nodrošina barības vielas labajām zarnu baktērijām un jo īpaši veicina bifidobaktēriju un laktobaktēriju augšanu. Tādējādi tās palīdz veidot barjeru mazuļu zarnās un stiprina viņu imūnsistēmu.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
Vai rakstiet e-pastu uz info@aptaclub.lv