LCP nozīme
bērna attīstībā

LCP nozīme bērna attīstībā

Saskaņā ar daudzu jaunāko pētījumu rezultātiem ir pierādīts, ka garo ķēžu polinepiesātinātās taukskābes (LCP — long-chain polyunsaturated acids) ir svarīgas mazu bērnu attīstībai. Nutricia pētījuma darba grupa noteica, ka LCP taukskābēm ir jābūt visos zīdaiņu mākslīgajos piena maisījumos. Jau vairāk kā 40 gadus mēs veicam mātes piena un tajā esošo kompleksu izpēti, lai spētu atveidot vissvarīgākās mātes piena sastāvdaļas. Tā rezultātā tika veikti daudzi jo daudzi izcili atklājumi. Piemēram, mēs atklājām LCP un pirmie bagātinājām ar tām mākslīgos piena maisījumus.

Kas ir LCP?

LCP jeb garo ķēžu polinepiesātinātās taukskābes ir būtiska mātes piena sastāvdaļa. Tās ir svarīgas smadzeņu un redzes attīstībai.

Kāpēc tas ir tik būtisks?

20. gadsimta 90. gados Nutricia bija pasaulē pirmais ražotājs, kas bērnu mākslīgajiem piena maisījumiem sāka pievienot LCP. LCP ir būtiska mātes piena sastāvdaļa. Šīs taukskābes ir svarīgas arī smadzeņu, nervu sistēmas un redzes attīstībai. Ja LCP tiek saņemtas atbilstošā daudzumā, vēlākā attīstības posmā bērniem veidojas labākas kognitīvās spējas, un viņi labāk reaģē uz vizuālajiem stimuliem. Iepriekš minētais ir pierādīts daudzos jaunākajos pētījumos un izpētes projektos. Iekļaujot uzturā treknās jūras zivis, piemēram, siļķi vai skumbriju, ir iespējams sekmēt bērna smadzeņu attīstību jau grūtniecības laikā. Tomēr pirmajos mazuļa dzīves mēnešos ir svarīga arī zivju polinepiesātinātajās taukskābēs esošā dokozaheksaēnskābe (DHA). Šī skābe ir svarīga mazuļa smadzeņu un redzes attīstībai. Ievērojami liels daudzums LCP irgalvas un mugurkaula smadzeņu un acs radzenes šūnu membrānā. Mazuļa organisms patstāvīgi nespēj izstrādāt pietiekamu daudzumu LCP. Dabā ir izveidojies labs risinājums - mātes piens satur tik daudz LCP, cik ir nepieciešams veselīgai bērna attīstībai. Tādējādi, ēdinot mazuli ar krūti, viņam tiek nodrošinātas visas nepieciešamās uzturvielas.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
Vai rakstiet e-pastu uz info@aptaclub.lv