Kā stiprināt mazuļa imūnsistēmu ar uztura palīdzību?

Imūnsistēmai ir būtiska nozīme cīņā pret infekcijām un imūnreakcijas nodrošināšanā. Tā kā, zīdaiņiem piedzimstot, imūnsistēma nav nobriedusi, viņiem ir nepieciešams īpašs uzturs, kas veicina attīstību, palīdz novērst plaši izplatītas bērnu slimības un samazina alerģiju risku turpmākajā dzīvē. Labs dzīves sākums ir būtisks. Daži padomi, kā stiprināt mazuļu imūnsistēmu.

Zīdiet bērnu, ja iespējams

Zīdīšana sniedz vairākas priekšrocības mātei un mazulim, arī aizsardzību pret vīrusiem un infekcijām. Ja iespējams, PVO iesaka sešus mēnešus bērnu tikai zīdīt un turpināt to līdz diviem gadiem un ilgāk, pievienojot uzturā vecumam atbilstošu papildu pārtiku.

Iekļaujiet mazuļa uzturā uzturvielām bagātus, vecumam atbilstošus pārtikas produktus.

Kad jūsu mazulis ir gatavs ēst pats (6 mēnešu vecumā, bet ne agrāk kā 4 mēnešu vecumā), iekļaujiet mazuļa uzturā dažādus biezeņus. Dodiet mazulim dažādus pārtikas produktus, koncentrējoties uz noteiktām uzturvielām, kas stiprina imūnsistēmu. Tās ir:

Dzelzs

Dzelzs ir būtiska hemoglobīna (sarkanajās asins šūnās esošo olbaltumvielu, kas transportē skābekli ķermenī) veidošanai. Dzelzs deficīts, kas pazīstams kā anēmija, var ietekmēt imūnreakciju un izraisīt bērnu infekciju pieaugumu.

Par laimi, daudz pārtikas produktu satur dzelzi, piemēram, liellopu un jēra gaļa, olas, auzu pārslas, kāposti, spināti un pākšaugi (zirņi, pupas vai lēcas).

C vitamīns

C vitamīns ir nepieciešams baltajām asins šūnām, lai cīnītos pret infekcijām, un tas ir dabisks antioksidants. Tas palīdz aizsargāt šūnas un saglabāt mazuļa veselību, vienlaikus palīdzot veseļoties un palielinot organisma spēju absorbēt dzelzi.

Atbalstiet mazuļa imūnsistēmu un veselību, katru dienu iekļaujot uzturā ar C vitamīnu bagātus pārtikas produktus, piemēram, papriku, brokoļus, Briseles kāpostus, saldos kartupeļus, apelsīnus, kivi.

D vitamīns

D vitamīns ir svarīgs jūsu bērna imūnsistēmas normālai darbībai. Labākais D vitamīna avots ir saules gaisma uz ādas, taču attiecībā uz zīdaiņiem ir jāievēro piesardzība, viņi nedrīkst pavadīt saulē pārāk ilgu laiku. Iekļaujiet uzturā dažādus D vitamīnu saturošus produktus, piemēram, lasi, tunci, skumbriju un olas, un aprunājieties ar savu veselības aprūpes speciālistu, ja domājat, ka mazulim varētu būt D vitamīna deficīta risks. Dažādas organizācijas visā pasaulē ir izstrādājušas ieteikumus par D vitamīna uzņemšanu zīdaiņa un mazuļa vecumā – vidēji dienā ir nepieciešams no 5 līdz 10 mikrogramiem D vitamīna.

AA (Omega 6) un DHA (Omega 3)

Pētījumi liecina, ka īpaši divas garo ķēžu polinepiesātinātās taukskābes (LCP) – AA (Omega 6) un DHA (Omega 3), kas dabiski atrodamas mātes pienā – ir svarīgas mazuļa smadzeņu, acu un nervu sistēmas attīstībai. Ēdot vairāk ar LCP bagātu pārtiku, piemēram, lasi, skumbriju, sardīnes un tunci, var veicināt labāku redzes un smadzeņu attīstību un kustību prasmes.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com