Kā attīstīt bērna pārliecību par sevi?

Pārliecības par sevi veidošana

Kad mēs jūtamies apmierināti ar sevi, mēs spējam veiksmīgi tikt galā ar dzīves kāpumiem un kritumiem. Mēs esam gatavi izmēģināt jaunas lietas, un mums šķiet, ka mums ir pa spēkam viss, ko vien vēlamies. Tas pats attiecas arī uz bērnu.

Pašvērtējuma veidošana

Mazulim, augot un attīstoties, viņš sāk saprast, kas viņš ir, un veido apziņu par sevi kā personību. Mazulis zina, kā viņš izskatās, un ātri vien apjauš lietas, ko viņš var darīt. Šajā posmā tas, kā bērns sevi redz, ir atspulgs tam, ko, viņaprāt, citi domā par viņu. Tādēļ ir ļoti svarīgi mazulim parādīt, cik brīnišķīgs un mīlēts viņš ir.

Izrādiet mīlestību

Cik vien bieži iespējams, atgādiniet mazulim, cik ļoti jūs viņu mīlat un kā jums patīk kopā pavadītais laiks. Jūs varat izrādīt savu mīlestību ar apskāvieniem, skūpstiem un laipniem vārdiem. Ļaujiet bērnam apzināties viņa labās īpašības.

Runājiet un klausieties

Veltiet laiku vienkāršai patērzēšanai un ļaujiet mazajam saprast, cik ļoti jums patīk viņa sabiedrība. Pievēršot uzmanību bērna teiktajam, jūs parādāt, ka jums kopā ir interesanti un uzskatāt bērna teikto par svarīgu.

Slavējiet un iedrošiniet

Spēja pašam apģērbties ceļ mazuļa pašapziņu. Esiet gatavi sniegt palīdzu un slavējiet par izrādīto centību.

Piedāvājiet izvēles iespējas

Ļaujot bērnam izvēlēties drēbes, ko vilkt, vai grāmatas, ko lasīt, jūs liksiet viņam justies pieaugušākam un svarīgākam.

Esiet aktīvi

Izmēģinot jaunas lietas, jūs varat atklāt, kas bērnam padodas un patīk.

Veiciniet draudzēšanos

Ielūdziet bērna draugus uz kopīgām rotaļām un pavadiet laiku ar citām mammām un mazuļiem. Spēja veidot draudzību un saprasties ar citiem ir lielisks veids, kā veidot pašvērtējumu.

Kopā pavadītais laiks

Ikrīta patērzēšana gultā vai kopīgas maltītes ir svarīgi ģimenes pasākumi un rāda bērnam, ka viņam ir īpaša vieta ģimenē.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com