Kā veicināt mazuļa smadzeņu attīstību?

Mijiedarbība un sociālie kontakti

Bērnu pašpaļāvība aug, kad viņiem ir iespēja piedalīties vecāku aktivitātēs. Rūpējieties par to, lai jūsu bērni jau agri kontaktētos ar citiem bērniem un pieaugušajiem. Daudzveidīgi iespaidi rosina mācību procesu — jūsu bērns apgūst daudz jaunu zināšanu un iemaņu.

Uzmanība

Jauni piedzīvojumi veicina garīgo attīstību — nodarbojieties ar savu mazuli un dodiet viņam laiku visu iepazīt un apgūt.

Mācīšanās

Mazuļi mācās katru dienu un tādējādi nepārtraukti tiek sekmēta viņu smadzeņu darbība. Slavējiet mazuli, atbalstiet un veltiet viņam uzmanību. Uzmundriniet un palīdziet, ja ir radušies sarežģījumi, piemēram, vienkāršojot uzdevumus, lai mazulis nepiedzīvotu vilšanos.

Runāšana un dziedāšana

Jūsu balss — runājot, lasot priekšā vai dziedot — ir svarīga mazuļa intelektuālajai attīstībai. Runājiet ar viņu, nosauciet visu vārdā. Runājot skatieties uz mazuli, tas trenē viņa uzmanību.

Ķermeņa kontakts

Sirsnīgi un maigi pieskārieni pozitīvi ietekmē mazuļa fizisko un sociālo attīstību — tādēļ bieži mijiedarbojieties ar savu mazuli, arī ēdinot, nēsājiet viņu rokās, cik bieži vien iespējams.

Mūzika

Mūzika nomierina mazuļus un to uzskata par “cerebrālo stimulu”, tā arī aktivizē smadzeņu reģionus, kas ir atbildīgi par jaunradi. Zinātniekiem ir teorija, ka mūzika organizē neironu struktūru smadzenēs.

Spēlēšanās

Veiciniet sava mazuļa spējas, pozitīvā atmosfērā spēlējieties ar rotaļlietām, kurām ir daudz izmantošanas iespēju un kuras rosina iztēli.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com