Bērna pirmās 1000 dienas - iespēju laiks!

Agrīnas uztura izpētes (AUI) zinātniskie pētījumi apliecina, ka jūsu mazuļa veselība ir jūsu rokās. Katrai mammai rūp sava bērna labklājība. Pašreizējie zinātniskie atklājumi liecina, ka gēni nosaka tikai 20 % no bērna veselības nākotnē, bet vismaz 80 % ir atkarīgi no ārējiem faktoriem agrīnajā dzīves periodā, un šajā posmā jums ir lieliska iespēja pozitīvi ietekmēt bērna veselību. Tāpēc uzturam ir ļoti svarīga loma. Agrīnas uztura izpētes (AUI) pētījumi par uztura ietekmi agrā bērnībā atklāj, ka uzturs laika posmā no bērna ieņemšanas līdz pat bērna 2. dzimšanas dienai ir īpaši svarīgs, lai ieliktu pamatus bērna veselībai visa mūža garumā. Tas ir saistīts ar to, ka pirmajās 1000 dienās ir visstraujākā galveno organisma sistēmu attīstība — attīstās vielmaiņa, smadzenes un imūnā sistēma.

Kas ir AUI?

Agrīna uztura izpēte: AUI pētījumi par uzturu agrīnā dzīves periodā pēta mātes un bērna uztura ietekmi uz bērna veselību nākotnē. Jums kā topošajai māmiņai tas nozīmē, ka, izvēloties pareizu uzturu grūtniecības laikā, jūs varat nozīmīgi ietekmēt bērna veselību nākotnē. Izmantojiet šo iespēju, lai jau laicīgi parūpētos par bērna veselību vēlākos dzīves posmos!

Pirmās 1000 dienas ir lielo iespēju laiks!

Pirmās 1000 dienās no grūtniecības iestāšanās līdz agrīnai bērnībai sniedz jums unikālas iespējas. Šajā nozīmīgajā dzīves posmā jūs ar pareizu uzturu varat ietekmēt turpmāko bērna veselības stūrakmeņu — vielmaiņas, smadzeņu un imūnās sistēmas — attīstību, tādējādi samazinot slimību risku vēlāk dzīvē. Izmantojiet šo iespēju, lai jau laicīgi parūpētos par bērna veselību nākotnē!

Izmantojiet iespējas jau grūtniecības laikā!

1000 izšķirošās dienas sākas jau no bērna ieņemšanas brīža. Pirmsdzemdību posmā mātes uzturam var būt ilgtermiņa pozitīva ietekme uz bērna veselības pamatiem. Šī iemesla dēļ jūsu ēšanas paradumi grūtniecības laikā ir ļoti svarīgi mazulim. Grūtniecības laikā jūsu vajadzība pēc dažādām uzturvielām ir ievērojami augstāka nekā citos dzīves posms. Ir svarīgi uzkrāt uzturvielu rezerves, lai jūs un mazulis no šīm rezervēm vienmēr varētu uzņemt visus nepieciešamos vitamīnus, minerālvielas un mikroelementus.

Jūsu uzturam ir jābūt sabalansētam un daudzveidīgam. Dzelzs, jods, folijskābe, kalcijs un garo ķēžu polinepiesātinātās taukskābes (LCP) ir īpaši svarīgi elementi.Ēdiet daudz svaigu augļu un dārzeņu, pilngraudu produktus un kartupeļus, regulāri iekļaujiet savā ēdienkartē liesu gaļu un piena produktus, un vismaz reizi nedēļā — treknas zivis. Zelta likums līdzsvara saglabāšanai ir nevis ēst divreiz vairāk, bet gan divreiz veselīgāk.

Padoms!

Bērns saņem enerģiju no jūsu barības vielu rezervēm. Uzņemiet daudz vitamīnu, minerālvielu un mikroelementu. No šīm rezervēm mazulis saņem visas svarīgākās uzturvielas vielmaiņas, smadzeņu un imūnās sistēmas attīstībai. Ja jūs un jūsu bērns saņems visas nepieciešamās uzturvielas, jūs varēsiet izbaudīt grūtniecības aizraujošās 40 nedēļas ar pārliecību, ka esat izdarījusi visu to labāko sev un bērnam.

Mēs sniegsim jums nepieciešamo informāciju, lai jūs būtu droša par to, ka ar veselīga uztura palīdzību jūs ieliekat pareizos pamatus bērna veselībai nākotnē. Jūs pavisam vienkārši ikdienā varat izmantot AUI zinātnes atklājumus par uztura lomu bērna agrīnā bērnībā. Izmantojiet savu iespēju sniegt savam mazulim visvērtīgāko viņa ceļā uz laimīgu dzīvi — daudz mīlestības un labu veselību!

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com