Priekšlaikus dzimuši bērni

Ja bērns piedzimis pirms 37. grūtniecības nedēļas, uzskata, ka viņš piedzimis priekšlaikus. Ja bērns piedzimis priekšlaikus, Jūsu satraukums ir pamatots, tomēr atcerieties, ka Jūsu bērns atrodas drošībā un, cerams, jau pavisam drīz būs mājās!

Saikne ar priekšlaikus dzimušo bērnu slimnīcā

Priekšlaikus dzimušā bērna aprūpei var būt nepieciešams inkubators, un slimnīcā vajadzēs uzturēties tik ilgi, līdz bērns būs pietiekami stiprs, lai dotos mājās. Kaut arī, iespējams, nevarēsiet samīļot savu bērnu tā, kā bijāt iecerējusi, viņš atpazīs Jūsu smaržu un balsi, tādēļ, vienkārši pasēžot viņam blakus un runājoties, varat veidot ciešu saikni. Bērns var izskatīties pārāk trausls, lai viņam pieskartos, tomēr saudzīga glāstīšana vai masēšana būs īpašs un mierinošs veids, kā izrādīt savu mīlestību, un nekaitēs Jūsu mazulim.

Svarīgi apzināties arī to, ka dažām māmiņām un tētiem priekšlaikus dzimušā bērna apciemojums var būt emociju pilns. Dodiet sev laiku un neaizmirstiet parūpēties par sevi!

Piena atslaukšana priekšlaikus dzimušam bērnam

Ja Jūsu bērns atrodas jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā, Jūs, iespējams, atslaucat krūts pienu, lai viņu paēdinātu. Ja rodas sajūta, ka atslauktā piena daudzums nav vienāds, izmēģiniet kādu no šiem ieteikumiem:

  • paguliet relaksējošā vannā;

  • samīļojiet vai paglāstiet bērnu;

  • ja iespējams, pienu atslauciet bērna tuvumā;

  • masējiet krūtis un atslauciet ar roku;

  • izmēģiniet dažādus sūknīšus.

Priekšlaikus dzimuša bērna attīstība

Ir maldīgi uzskatīt, ka priekšlaikus dzimuši bērni nākotnē piedzīvos grūtības savā attīstībā. Atcerieties, ka pat laikā dzimuši bērni konkrētus attīstības rādītājus sasniedz atšķirīgā laikā. Jūsu bērna attīstībā jāveicina un jāsvin ikviens solis!

Vai arī nākamais bērns piedzims pirms laika?

Daudzas priekšlaikus dzimušu bērnu mammas uztraucas, ka visi viņu bērni piedzims pirms noteiktā laika, taču tā nav. Aptuveni 9 no 10 sievietēm, kam pirmais bērns dzimis priekšlaicīgi, otrā grūtniecība norit kā plānots un bērns piedzimst laikā.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com