Stipra imūnsistēma – mazāka alerģiju iespējamība

Alerģijas un to iespējamā rašanās nākotnē ir novēršama. Ja kādam Jūsu ģimenē ir alerģija, iespējamība, ka Jūsu bērnam tāda būs, būtiski palielinās. Ir svarīgi saprast, ka Jūs varat to mazināt, atbalstot un stiprinot imūnsistēmu jau no dzīves pirmajām dienām. 

Alerģija ir pārmērīga imūnsistēmas reakcija pret nekaitīgām vielām, piemēram, pārtiku. Imūnsistēma reaģē neatbilstoši un kļūdas pēc pārtikas vielu apkaro kā organismam potenciāli kaitīgu vielu. Tādējādi alerģiju rašanās risks ir cieši saistīts ar imūnsistēmas darbību.

Pareizi attīstoties, imūnsistēma spēj atšķirt “bīstamu” vielu no “nekaitīgas” un attiecīgi reaģēt. Tā aizsargā pret bīstamiem patogēniem, piemēram, baktērijām vai vīrusiem, un atpazīst nekaitīgas vielas, kas nepieciešamas organisma funkcijām, piemēram, pārtikas sastāvā esošās vielas.

 

Kā Jūs varat novērst alerģiju? 

  • Uzturam ir īpaša nozīme imūnsistēmas aizsardzības veidošanā. Barošana ar krūti ir labākais atbalsts imūnsistēmai, jo mātes pienā ir zems alergēnu un augsts antivielu daudzums. 

  • Ja Jūsu bērns ir alerģijas riska grupā un Jūs nevarat barot tikai ar krūti, ir pieejams speciāls maisījums zīdaiņiem ar alerģiju risku (parasti tiek apzīmēts ar “HA”). Tas satur zemāku alergēnu daudzumu un vielas, kas atbalsta mazuļa  imūnsistēmu, un ir īpaši pielāgots jutīgu mazuļu uztura vajadzībām.

  • Imūnsistēmu stiprina pārbaudījumi, piemēram, vēsums, dažādi vides apstākļi un agrs kontakts ar citiem bērniem. Tāpēc vecākiem vajadzētu ļaut bērniem izpētīt apkārtējo pasauli, nodrošinot iespēju iepazīties ar dažādām vides ietekmēm, lai stiprinātu viņu imūnsistēmu.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: info@aptaclub.lv