Manam bērnam ir alerģija - ko nu?

Ja Jūsu bērnam ir alerģiska reakcija pret konkrētiem ēdieniem, Jums jārunā ar savu pediatru. Viņš Jums dos norādes par turpmākām darbībām.

Turklāt ir dažas lietas, ko varat darīt, lai novērstu riska faktorus, kas var pastiprināt alerģijas: nodrošiniet, ka putekļu daudzums Jūsu mājvietā ir minimāls un telpas tiek regulāri vēdinātas. Mitrs gaiss un slikta gaisa cirkulācija rada labus apstākļus pelējuma un putekļu ērcīšu attīstībai, kas, savukārt, veicina alerģijas rašanos.

 

Ēdiena iepazīšana – par spīti pārtikas alerģijām

Ja Jūsu mazulim ir alerģija pret konkrētiem ēdieniem, konsultējieties ar savu pediatru, lai noskaidrotu, ko darīt tālāk.

Pat ja Jums ir jāizslēdz atsevišķi ēdieni no bērna ēdienkartes, Jums uzmanīgi jāturpina paplašināt ēdienu klāstu, ko piedāvājat bērnam – soli pa solim. Uzmanīgi un pacietīgi novērojiet, kā Jūsu bērns reaģē uz katru jaunu produktu.

Svarīgi ir apzināties, ka nav nepieciešams atteikties no kāda ēdiena tikai tāpēc, ka domājat, ka tas varētu izraisīt nevēlamu reakciju. Kamēr Jūsu bērns neizrāda nekādas alerģiskas reakcijas pazīmes, varat atstāt tādus produktus kā piens, kvieši un zivis gan Jūsu, gan arī bērna uzturā. Nav iemesla aizkavēt dažādu ēdienu iekļaušanu zīdaiņa ēdienkartē, tieši otrādi, ir zināms, ka agrīna dažādu alerģisku produktu iekļaušana zīdaiņa uzturā veicina alerģiju riska mazināšanos vēlāk dzīvē. Jautājiet savam pediatram, ja neesat droša – pediatrs var palīdzēt veikt pareizās izvēles.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com