Kā tikt galā ar bērna pārtikas alerģiju ikdienā

Droši kā mājās

Izvairīšanās no alergēniem ārpus mājām

Tas, ka Jūsu bērnam ir diagnosticēta pārtikas alerģija, nenozīmē, ka viņam jāliedz piedalīties aktivitātēs ar draugiem. Ja Jums ir padziļināta izpratne par viņa alerģiju, to kontrolēt ikdienā var būt samērā viegli, īpaši, ja Jūs nodrošināt personām, kas rūpējas par Jūsu bērnu, nepieciešamo informāciju, lai visi būtu informēti, kā bērnu pasargāt.

 

Kā tikt galā ar bērna alerģijām?

Zīdaiņa alerģijas diagnoze dažiem vecākiem var nākt kā atvieglojums, bet citiem tas var būt zināma pārbaudījuma sākums, kas prasa rūpes un plānošanu.

Kad esat noskaidrojuši, pret ko Jūsu bērns ir alerģisks, var būt samērā vienkārši parūpēties par viņa drošību savās mājās. Bet pasargāt viņu no alergēniem ārpus mājas var būt grūtāk, īpaši, kad neesat klāt, lai uzņemtos atbildību.

Atstāt bērnu kāda cita aprūpē ir liels solis ikvienam vecākam, bet tas ir īpaši satraucoši, ja bērnam ir pārtikas alerģija. Laika pavadīšana ar ģimeni vai jauniem draugiem ir lielisks veids, kā Jūsu bērnam pierast pie sabiedrības, tajā pašā laikā dodot Jums iespēju uzticēties kādam citam.

 

Ballīšu laiks: bērnu ar pārtikas alerģiju iekļaušana

Ja Jūsu bērnam ir pārtikas alerģija, doma par viņa ņemšanu līdzi uz ballīti var nebūt iepriecinoša, bet nav iemesla, kādēļ nevarētu viņu ņemt līdzi un ļaut viņam izklaidēties tāpat kā citiem. Tas var prasīt uzmanīgu plānošanu, lai pārliecinātos un nodrošinātu, ka sarūpētais ēdiens ir atbilstošs bērna veselībai un ka vide, kurā ēdiens pagatavots, ir brīva no alergēniem. Šīs lietas var atrisināt, arī ja tas nozīmē savas palīdzības piedāvāšanu virtuvē.

Var būt, ka Jums būs grūtības pieņemt citu cilvēku izpratni par alerģiju, īpaši, ja Jūsu bērniņam ir redzama reakcija, piemēram, uz ādas. Runāšana ar citiem vecākiem var palīdzēt viņiem gūt izpratni par alerģijām un saprast alerģiju iespējamo ietekmi uz bērnu, tādēļ nebaidieties dalīties ar savām zināšanām.

 

Ceļošana ar bērniem, kuriem ir pārtikas alerģijas

Brīvdienas var radīt diezgan daudz problēmu vecākiem, kuru bērniem ir pārtikas alerģijas, bet tās var pārvarēt ar laicīgu plānošanu. Ja Jūs ceļojat ārvalstīs vai paliekat kādā citā valstī, ir dažas pamatlietas, kas būtu jāpārdomā, piemēram, kur Jūs paliksiet, kā tur nokļūsiet un ko ēdīsiet.

Lai kur Jūs dotos, būtu vēlams zināt, kur atrodas tuvākā slimnīca, ja rodas ārkārtēja situācija. Apmešanās vieta, kur paši varat gatavot ēst, varētu būt vienkāršākā izvēle, ja Jūsu bērniņam ir smaga pārtikas alerģija. Ja izvēlaties doties uz ārvalstīm, Jums vajadzētu paņemt līdzi kartītes ar tulkojumiem vai apgūt dažas frāzes, ja nezināt attiecīgo valodu gadījumā, ja Jums būs nepieciešama palīdzība saistībā ar uzturu vai medicīniska palīdzība.

Dzīvojot ar zīdaini, kuram diagnosticēta pārtikas alerģija, ikdienas dzīve var būt sarežģītāka nekā citiem, taču pareiza diagnoze jau ir daļa no uzvaras. Kad zināt, kāda ir problēma, Jūs varat koncentrēties uz bērna ēdiena kontrolēšanu un izvairīties no simptomu saasināšanās.

Māmiņu bezmaksas tālrunis:
+371 80200908
E-pasts saziņai: aptaclub.lv@danone.com